Honda Vision 50 – Wariator

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Honda Vision 50 – Wariator

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Ropus12364 Ropus12364 4 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Lupus
    Lupus
    Użytkownik

Mam zamiar wymienić seryjny wariator w mojej Hondzie na Polini Hi-Speed i tu moje pytanie ,jakie będą z tego korzyści? Pojedzie 60 km/h i będzie miał więcej mocy?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

60 to on powinien jechać już po ściągnięciu kagańca 🙂

Zdjęcie profilowe Lupus
    Lupus
    Użytkownik

Tyle że w serwisie Hondy facet powiedział że Vision nie ma kagańca jako takiego tylko że jest konstrukcyjnie przystosowana do jazdy 45 km/h i jedynie wymiana wariatora może dodać jakieś 10-15 km/h.Tylko chodzi o to czy moc będzie większa, co jest ważne przy podjazdach(zwłaszcza w 2 osoby)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie sądzę, żeby mu moc wzrosła. Ale swoją drogą to dziwna konstrukcja. On chyba na wtrysku jest. Dość drogi. I nie można szybciej jak 50 km/h.
    To już chyba bym chińczyka wolał, każdy praktycznie te 80 pojedzie 🙂

Zdjęcie profilowe tmielcarz
    tmielcarz
    Użytkownik

Lupus napisał:

Tyle że w serwisie Hondy facet powiedział że Vision nie ma kagańca jako takiego tylko że jest konstrukcyjnie przystosowana do jazdy 45 km/h i jedynie wymiana wariatora może dodać jakieś 10-15 km/h.Tylko chodzi o to czy moc będzie większa, co jest ważne przy podjazdach(zwłaszcza w 2 osoby)

Od wariatora moc nie rośnie. On pozwala tylko lepiej wykorzystać dostępną moc zwiększoną innymi metodami (np. w 2T poprzez zmianę wydechu, a w 4T poprzez powiększenie pojemności).

Honda NC700S
    Yamaha Neos | Malossi Sport 70cc | LeoVince ZX | Malossi Multivar | Malossi Fly Clutch | Dellorto 17,5 – SPRZEDANY
    Keeway Speed 150 – SPRZEDAM
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Też mi się tak wydaje, zmień sobie cylinder na 72 i poczujesz różnicę.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie radzę grzebać przy silniku w tym skuterze. Wtrysk podaje określoną dawkę paliwa przystosowaną do nominalnej pojemności. Zmiana na 70 tylko pogorszy sprawę. W życiu bym tej Hondy nie chciał tknąć palcem. Jak coś tam się schrzani to koszty astronomiczne.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie mówiłem, żeby sobie sam to zrobił 🙂

Zdjęcie profilowe Lupus
    Lupus
    Użytkownik

Chcę żeby pojechał te 55 – 60 km/h bo to wszystko czego w tej chwili oczekuję od jednośladu (planuję za jakiś czas przesiąść się na coś większego):P

Zdjęcie profilowe Ropus12364
    Ropus12364
    Użytkownik

witam jestem nowy na forum:-) a tak do tematu honda vision leci ,,podobno” 60-65 km/h.podobno bo ma blokade na przekładni o czym była mowa w teście skuterowo.com.pozdrowienia:-)

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: