Honda PCX 125 czy …?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #178260
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    Witajcie!

    Od wielu dni przeglądam fora, ogłoszenia, ogólnie internety w poszukiwaniu opinii o interesujących mnie modelach. Im więcej czytam, tym mniej wiem 🙂 Dlatego zdecydowałem się napisać tutaj, poprosić Was o pomoc w wyborze. Interesuje mnie bardzo Honda PCX 125, ale ze względu na moją budowę ciała (180 wzr, ~100 kg, 28 l.) mam wątpliwości co do tego, czy będę komfortowo się na niej czuł. Umówiłem się co prawda na jazdę testową w sobotę, ale do tego czasu może mi żyłka pęknąć 😉
    A może Waszym zdaniem warto dołożyć i kupić Aprillie SR MAX 125? A może jakieś inne propozycje skuterów maxi? Opinie? Od razu wspomnę, że Satelis, Burgman i DT jakoś mnie nie ujęły – chyba że zagniecie mnie argumentami.
    Od skutera oczekuję przede wszystkim uniwersalności. Planuję go eksploatować zarówno w mieście (dojazdy do pracy) jak i na wyjazdach z Dziewczyną. Wiadomo, że spalanie i osiągi obojętne mi nie są, ale wszystkiego pogodzić ze sobą się nie da.

    No i czy warto czekać z zakupem do wiosny?

    Z góry wielkie dzięki!

    PS. Marzy mi się YAMAHA YZF 125R ale jako iż dopiero rozpoczynam przygodę z jednośladami, to obawiam się, że nie ogarnę ‘skrzyni’ :/

    #178271
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    “Od razu wspomnę, że Satelis, Burgman i DT jakoś mnie nie ujęły – chyba że zagniecie mnie argumentami.”
    No z tym będzie ciężko nie znając Twoich powodów nie “ujęcia”. Akurat wszystkie trzy noszą znamiona uniwersalności o której piszesz.

    #178273
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    Raven napisał:

    \\\\\\\”Od razu wspomnę, że Satelis, Burgman i DT jakoś mnie nie ujęły – chyba że zagniecie mnie argumentami.\\\\\\\”
    No z tym będzie ciężko nie znając Twoich powodów nie \\\\\\\”ujęcia\\\\\\\”. Akurat wszystkie trzy noszą znamiona uniwersalności o której piszesz.

    Nie wspomniałem wcześniej, że interesują mnie tylko nówki 🙂
    Satelis nie, bo cash. Moim górnym pułapem cenowym jest 13k PLN. Jest opcja na zwiększenie budżetu, ale muszę być mega przekonany do maszyny. Za te pieniądze wolałbym Aprilie, o której niestety mało piszą.
    Burgman podobnie, po przeczytaniu lektury http://motovoyager.net/2014/09/starcie-malych-tytanow-honda-pcx125-kontra-suzuki-burgman-125/ doszedłem do wniosku, że nie warto dokładać 5 tysi dla większej kanapy kosztem komfortu (piszą o niskiej kierownicy).
    DT odpadł z automatu, mam wątpliwości ze względu na stosunek ceny do jakości.

    I tym o to sposobem jestem w kropce.
    EDIT: Dobra, przyjrzałem się Kymco. Czym sie różni wersja KXC-T od zwykłej? Bo chyba nie ceną? I czy jego spalanie tj, ~3,5l/100km to nie jest trochę za dużo?

    #178281
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:
    #178282
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    KXC-T i DT to mechanicznie to samo, różnią sie w zasadzie tylko obudową, wys. kanapy i tym, że KXC-T raczej nie jest obecnie planowane w pojemności 125ccm (przynajmniej nie ma takiej opcji na stronie importera)

    #178283
    Marcin Truty
    Użytkownik
    • 4
    • 6Postów:

    witam
    witam tez miałem dylemat
    czy automat (maksi skuter)
    czy manuał i wybrałem automat -burgmana 125
    jazda na nim to przyjemność i osiągi są ok
    pozdrawiam

    #178370
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    To żeście mi pomogli 😉

    Pokręcę sie po salonach i pooglądam.
    Jeśli już się zdecyduję to kupować czy czekać do wiosny?

    #178371
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 927Postów:

    Ależ proszę bardzo 🙂
    W mojej ocenie celuj w Kymco, ale nie z powodu ceny czy super osiagów, ale z powodu akceptowalnej jakości i względnie tanich części.
    Zawsze może się przydarzyć jakaś “przygoda” i nagle koszty dodatkowe staną się bolączką.
    Ja mam przykład z tamtego roku, uszkodziłem czaszę w DT 300i – cena nowej 700 PLN, cena analogicznej części w Burgmanie 1750 PLN.
    To często pomijany aspekt zakupu sprzętu, a w nieprzychylnych okolicznościach może “przerwać” sezon.

    Jeżeli chodzi o jakość Kymco to miałem New Dink 200i, DT300i i XC 400i i z żadnym nie miałem problemów i niespecjalnie mogłem się czepiać wykonania. Nie wiem jak to wygląda w mniejszych pojemnościach, ale nie sadze aby tu było jakoś gorzej.

    Co do terminu zakupu to jeśli nie planujesz jazd w tym roku to zakup obecnie ma średni sens. Trudno ocenić ceny w przyszłym roku, ale wydaje mi się, że na wiosnę pojawia się jednak bardziej “promocyjne” ceny (bo patrząc na oferty różnych dealerów to bedzie w czym wybierać) i ewentualna wyprzedaż rocznika 2014.

    #178374
    H2SO4
    Użytkownik
    • 1
    • 243Postów:
    #178376
    Anonim
    Nieaktywny
    • 11
    • 562Postów:

    Przy takich “gabarytach” nie polecam Hondy PCX.

    #178438
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    paci napisał:

    Bierz YAMAHA YZF 125R biegi opanujesz w 2 dni.
    http://otomoto.pl/yamaha-yzf-r125-gwarancja-raty-na-kat-b-cbr-rs-M4159987.html

    Jak oceniacie wiarygodność tego ogłoszenia?
    Podejrzanie tani na tle innych.

    #178440
    WodzuWGK
    Uczestnik
    • 4
    • 422Postów:

    Nie wiem KONSTAL czy to Cię zainteresuje ale Honda właśnie pokazała swój nowy skuter 125cc na 2015 rok – Honda Forza 125
    http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/1,113439,16814197,Nowa_Honda_Forza_125___do_miasta_i_na_autostrade.html
    http://skutery.net/honda-forza-125-premiera-przy-okazji-intermotu/
    http://www.youtube.com/watch?v=HGL4HGrb0V0
    Ciekawe jaka będzie cena w Polsce. Mam nadzieję, że będzie to pozycja konkurencyjna dla Yamahy X-MAX 125.

    #178447
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    WodzuWGK napisał:

    Nie wiem KONSTAL czy to Cię zainteresuje ale Honda właśnie pokazała swój nowy skuter 125cc na 2015 rok – Honda Forza 125
    http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/1,113439,16814197,Nowa_Honda_Forza_125___do_miasta_i_na_autostrade.html
    http://skutery.net/honda-forza-125-premiera-przy-okazji-intermotu/
    http://www.youtube.com/watch?v=HGL4HGrb0V0
    Ciekawe jaka będzie cena w Polsce. Mam nadzieję, że będzie to pozycja konkurencyjna dla Yamahy X-MAX 125.

    Hehe… Tiaa, widziałem i zdążyłem już się obślinić, ale w komentarzach na innym portalu ktoś puścił info, że ta ma kosztować 24k PLN.
    Nawet gdyby kosztował 19 tysi, to dla mnie to i tak zdeczko za dużo. Moje maksimum to 16k. Jutro jadę oglądać Aprilie SR MAX 125.
    Zastanawiam się także nad yamacha z powyższego ogłoszenia, tylko ta cena…

    #178456
    WodzuWGK
    Uczestnik
    • 4
    • 422Postów:

    KONSTAL napisał:
    Moje maksimum to 16k. Jutro jadę oglądać Aprilie SR MAX 125.

    Koniecznie zdaj relację z oględzin i mam nadzieję przejażdżki bo jestem mocno napalony na tą Apkę a sam do salonu Aprilia mam jakieś 200 km

    #178461
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    ładna ta Forsa od Hondy. Coś jak Sym GTS, kształtne i miłe dla oka.
    tylko to pewnie bedzie dużo zielona kapusta do wyłożenia

    #178492
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    WodzuWGK napisał:

    KONSTAL napisał:
    Moje maksimum to 16k. Jutro jadę oglądać Aprilie SR MAX 125.

    Koniecznie zdaj relację z oględzin i mam nadzieję przejażdżki bo jestem mocno napalony na tą Apkę a sam do salonu Aprilia mam jakieś 200 km

    Mówiąc krótko, duża i piękna 🙂 Niestety nie było możliwości odbycia jazdy próbnej. Mimo to jestem praktycznie na nią zdecydowany.

    #178495
    WodzuWGK
    Uczestnik
    • 4
    • 422Postów:

    Ale może chociaż siedziałeś na niej 🙂 Czy kanapa jest wygodna ? Schowek boczny i główny pod siedziskiem wystarczające ? Jak z wysokością siedziska ? – 815 mm to sporo jak na skuter. Pytam Cię jak zwykłego użytkownika bo testy czytałem i nie interesuje mnie marketingowy bełkot.
    Napisz coś więcej o niej.

    #178924
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    Dzisiaj odebrałem z salonu 🙂
    Wiesz, nie mam porównania, ale… Zasiadając wygodnie na kanapie nie sięgam całą stopą do jezdni, mimo to manewruje mi się wygodnie. Przyspieszenie zadowalające, prędkość maksymalna to dla mnie niewiadoma, bo ‘docieram’. Szkoda, że gniazdo zapalniczki jest pod tyłkiem, a nie w schowku ‘pod ręką’. To chyba tyle 🙂

    #178938
    WodzuWGK
    Uczestnik
    • 4
    • 422Postów:

    No to gratulacje KONSTAL ! Znakomity wybór ! Jak oceniasz komfort jazdy, napisz kilka słów o zawieszeniu. Nawiew ciepłego powietrza na nogi działa ? Jaki kolor czerwona czy biała ? (wrzuć do swojej Galerii fotki) Co wskazuje (co może wyświetlić) komputer “pokładowy” ? Jak oceniasz światła ? Co ile km masz przeglądy – dla mnie to dość ważne.

    #178945
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    WodzuWGK napisał:

    No to gratulacje KONSTAL ! Znakomity wybór ! Jak oceniasz komfort jazdy, napisz kilka słów o zawieszeniu. Nawiew ciepłego powietrza na nogi działa ? Jaki kolor czerwona czy biała ? (wrzuć do swojej Galerii fotki) Co wskazuje (co może wyświetlić) komputer \”pokładowy\” ? Jak oceniasz światła ? Co ile km masz przeglądy – dla mnie to dość ważne.

    Komfort jazdy wyśmienity! Mięciutki, dość zwrotny, aczkolwiek przypomnę, że nie mam porównania. Światełka też dają radę. W każdym bądź razie, rozczarowany nie jestem.
    Nawiewu na nogi przyznam szczerze nie testowałem jeszcze. Kolor czerwony. Komputer pokładowy wyświetla prędkość maksymalną i średnią (od odpalenia chyba), trip, spalanie chwilowe(?) oraz wydaje mi się, że zasięg,
    Plan przeglądów wygląda następująco, pierwszy po 1000 km, kolejne co 5000 km.

    #179017
    fidell
    Użytkownik
    • 0
    • 2Postów:

    KONSTAL mam identyczny dylemat jak Ty miałeś 🙂

    Honde PCX już oglądałem i mimo 180cm i 110 kg wagi wydaje mi się że spoko ale aprilka wyglądem mnie rozwala !!
    Ogólnie większa, mocniejsza, grzanie na nogi wydawało mi się bajerem dopóki nie pogadałem z kumplami którzy jeździli skuterami w listopadzie 🙂
    W sobotę może mi się uda podjechać i obejrzeć.
    Do zalet hondy jedynie niskie spalanie można zaliczyć i to że w necie jest mnóstwo info i filmików. O aprili praktycznie niewiele.
    Jak wygląda spalanie? Spodziewam się że większe niż u hondy ale o ile?
    Zbiornik paiwa zdecydowanie większy niż w hondzie więc zasięg powinien być większy a nie lubię na stację co chwilę jeździć 🙂
    Walczę sam z sobą żeby z zakupem wstrzymać się do wiosny ale boje się że jak pojadę obejrzeć aprilię to zrobię to samo co Ty 🙂

    Pytałeś może o cenę przeglądów?

    #179038
    KONSTAL
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

    Jeśli masz kasę, to nie zwlekaj z zakupem. Obsługująca mnie panienka powiedziała, że po nowym roku ceny mają poszybować do góry. Wątpię aby blefowała, bo powiedziała mi to po zakupie, a nie przed 😛
    Spalanie? Na papierze 2,5L/100 km, w rzeczywistości ma to być ich zdaniem ~3-3,5L w zależności od techniki jazdy.
    Dzisiaj przetestowałem ogrzewanie na nogi. Fantastyczna rzecz!
    O cenę przeglądów rzecz jasna pytałem, 180 zł za robociznę + części.

    #179047
    fidell
    Użytkownik
    • 0
    • 2Postów:

    dzięki za szybką odpowiedź. Nie ma tragedii z tym spalaniem. Jak nie będę pracował w sobotę to jadę do salonu pooglądać 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button