Honda Pantheon 125 4t – wymiana oleju w przekładni

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Honda Pantheon 125 4t – wymiana oleju w przekładni

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe nurek3
    nurek3
    Użytkownik

Witam wszystkich na forum,

Jestem od niedawna uzytkownikiem hondy pantheon 125 4t z roku 2005. Przesiadlem sie z niego z Daelima s2 (niestety krytyczny brak czegokolwiek zmusilo mnie do zamiany) i … nie zaluje. Juz zrobil dwie trasy po 450km i czas na jego serwis – honde czeka trasa 1600km 🙂

Plyn chlodniczy wymieniony, olej 10w40 w silniku tez – czas na olej w przekladni – i tu zaczynaja sie schody.

W intrukcji obslugi informacji brak, w serwisowce castrola do przekladni wchodzi 10w30. Na innych forach 75w140, sae 90, 80w90 gl4… i nie wiem ktory zalac.

A po drugie – gdzie sie go wlewa? Tam gdzie zapocona sruba wylatuje. Wlewu nie widze. Tak samo nie ma zadnej instrukcji serwisowej. PS – ta po hiszpansku to user manual, mam ja po polsku wraz ze skuterem 😉

W linku zdjecia tyłu przekładni :

http://i65.tinypic.com/2ugyzus.jpg

• Ten temat został zmodyfikowany5 miesiące temu przezZdjęcie profilowe nurek3 nurek3.
    • Ten temat został zmodyfikowany5 miesiące temu przezZdjęcie profilowe nurek3 nurek3.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wymiana, masz niemal to samo co Swing i SH, Vario..

SAE90 to zblizony lepkościowo olej do 10W40 silnikowego. Generalnie w hondzie leje się to samo (dlatego w manualu jest mowa o JEDNYM typie oleju – bo nie rozdzielają) w silnik i w skrzynie. Wiec 10W30 lub 10W40 bedzie ok.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe nurek3
    nurek3
    Użytkownik

„niemal to samo” – wlasnie niemal – budowa korpusu sh ktory ma hamulce bebnowe a pantheona ktory ma calkiem inna budowe ze wzgledu na tarczowe i impulsator predkosciomierza. Nawet s-wing ma calkiem inna budowe korpusu. I dalej jestem w kropce. W najgorszym wypadku wcisne olej tam gdzie sie go wylewa jednak wolalbym zrobic to prawidlowo.

Czytaj
    REKLAMA

Zabrakło energii do działania? Pomyśl o zmianie akumulatora

Postaw na markę akumulatorów Moretti. Przygotuj się do nowego sezonu już dzisiaj.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zrób zdjęcie tego swojego korpusu z tyłu to ci czerwoną strzałeczke narysuje

ziuuummmm….
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie