Honda Forza vs PCX

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Honda Forza vs PCX

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 tygodni, 2 dni temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe watermelon
    watermelon
    Użytkownik

Zastanawiam się nad przejściem z 50ccm na 125ccm. Początkowo myślałem o Hondzie PCX, bo całkiem fajnie wygląda, oraz ma legendarnie niskie spalanie. Patrzyłem też na Hondę Forza, ale ponieważ kosztuje drugie tyle (~10k vs ~20k zł) nie brałem jej za bardzo pod uwagę.
    Zacząłem jednak czytać różne opinie o obu skuterach, Forza na plus ma ABS, oraz prawdopodobnie najlepsze osiągi jakie się da wyciągnąć z silnika o takiej pojemności.
    O obu skuterach czytałem, że mają opony o obniżonych oporach toczenia, czyli twardszych, które mogą się ślizgać podczas jazdy po mokrym.
    Jeden i drugi mają tak samo pojemne bagażniki pod fotelami. Żaden nie ma płaskiej podłogi, więc przewożenie czegoś więcej (np. zgrzewka wody) jest tak samo utrudnione. Start/stop jest też w obu, chociaż jeżdżąc skuterem nie oczekuję stania w korkach. Któraś recenzja mówiła o słabej widoczności w lusterkach, które podobno są dość blisko siebie, w obu modelach.
    Forza ma Smart Key, ale po nasłuchaniu się o wszystkich kradzieżach wykorzystujących to, nie jestem pozytywnie nastawiony.

Więc, pytanie brzmi: czy są tu posiadacze obu modeli? Głównie interesuje mnie temat opon, czy rzeczywiście tak źle się jeździ po mokrym asfalcie?

Romet RXL eco 50 4T, rocznik 2013
    pyr pyr pyr pyr
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ta, wszyscy po zakupie wymienią opony fabryczne (IRC) w PCX na inne. Te IRC są twarde i wąskie ale głównie twarde i na mokrym jest dramat.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: