Honda Forza vs PCX

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Honda Forza vs PCX

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wiseguy Wiseguy 4 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #635937
  Zdjęcie profilowe watermelon
  watermelon
  Użytkownik
  • Postów: 77

  Zastanawiam się nad przejściem z 50ccm na 125ccm. Początkowo myślałem o Hondzie PCX, bo całkiem fajnie wygląda, oraz ma legendarnie niskie spalanie. Patrzyłem też na Hondę Forza, ale ponieważ kosztuje drugie tyle (~10k vs ~20k zł) nie brałem jej za bardzo pod uwagę.
  Zacząłem jednak czytać różne opinie o obu skuterach, Forza na plus ma ABS, oraz prawdopodobnie najlepsze osiągi jakie się da wyciągnąć z silnika o takiej pojemności.
  O obu skuterach czytałem, że mają opony o obniżonych oporach toczenia, czyli twardszych, które mogą się ślizgać podczas jazdy po mokrym.
  Jeden i drugi mają tak samo pojemne bagażniki pod fotelami. Żaden nie ma płaskiej podłogi, więc przewożenie czegoś więcej (np. zgrzewka wody) jest tak samo utrudnione. Start/stop jest też w obu, chociaż jeżdżąc skuterem nie oczekuję stania w korkach. Któraś recenzja mówiła o słabej widoczności w lusterkach, które podobno są dość blisko siebie, w obu modelach.
  Forza ma Smart Key, ale po nasłuchaniu się o wszystkich kradzieżach wykorzystujących to, nie jestem pozytywnie nastawiony.

  Więc, pytanie brzmi: czy są tu posiadacze obu modeli? Głównie interesuje mnie temat opon, czy rzeczywiście tak źle się jeździ po mokrym asfalcie?

  Romet RXL eco 50 4T (2013) – pyr pyr pyr pyr || Honda PCX 125 (2018) – wziuuuu
  #635938
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 15 114

  ta, wszyscy po zakupie wymienią opony fabryczne (IRC) w PCX na inne. Te IRC są twarde i wąskie ale głównie twarde i na mokrym jest dramat.

  SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
  #637820
  Zdjęcie profilowe watermelon
  watermelon
  Użytkownik
  • Postów: 77

  Na wypadek gdyby ktoś trafił na ten temat: w katalogu Hondy napisane jest, że od 2017 są ‚nowe opony’. W jednym salonie dowiedziałem się, że fabrycznie montowane są teraz Micheliny.

  Romet RXL eco 50 4T (2013) – pyr pyr pyr pyr || Honda PCX 125 (2018) – wziuuuu
  #638268
  Zdjęcie profilowe Wiseguy
  Wiseguy
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Lusterka są poprawione od rocznika 2017 jeżeli chodzi o Forza.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie