Honda Forza 125cm 2018 kiedy kupić

Witam,
Nie wiem czy w odpowiednim dziale piszę, jeśli nie to przepraszam.

Jestem na 99% zdecydowany na zakup skutera Honda Forza 125cm w salonie.
https://www.gezet.pl/pl/oferta/6838/honda-nss-forza-nowy-model-prawo-jazdy-katb-.html

Pytanie do Was czy kupować teraz na zimę czy lepiej poczekać do wiosny? Ponoć może wyjść wtedy nowszy model 2019.

Pozdrawiam

zadzwoń do salonu hondy i się spytaj kiedy się spodziewają nowego modelu w sprzedaży to się dowiesz. Bo może być tak że sztuki dostepne teraz w koncówce 2018 to już jest MY2019 (czyli ta regulowana szyba…itd).
Druga sprawa to cena/dostepność - ale to już sobie sam musisz zdecydować na podstawie tego co powiedzą w salonie. Czy mają sztuki 2018 które bedą chcieli wypchnąć jakos taniej przed 2019 i chcesz oszczędzić czy też nie mają ani sztuki wic ni bedzie wyprzedaży i nic nie oszczędzisz. No i czy coś co zamówisz teraz nie bedzie do odbioru i tak dopiero za 2 miesiące…itd

Dzwoniłem do nich i na tą chwilę nie potrafią powiedzieć. W salonie mają od ręki sztukę tego modelu co w linku. Jest to model 2018r w promocyjnej cenie 19300pln.
Biję się właśnie z myślami czy kupować na zimę czy jednak poczekać do wiosny. Zwłaszcza, że i tak za dużo już teraz bym nie pojeździł, a skuter będzie stał w przelotce pod klatką, więc zima na 100% mu nie posłuży. Z drugiej jednak strony słyszałem, że ceny wiosną mogą pójść znacząco w górę.

z tego co deklarują na tej stronie co podlinkowałeś to teraz jest 19300 a ma być 21000 (minus to co sobie utargujesz).
Wiec jak cie stać to może wstrzymaj sie do wiosny i przygotuj na 21 koła i miłą niespodziankę o ile uda ci sie coś z tej ceny urwać.
To każdy ocenia inaczej - z jednej strony 1700zł piechotą nie chodzi a z drugiej to chyba nawet nie jest 9% ceny a bedziesz miał MY2019 i to bez kurzu zimowego :).
CHyba że wiosną honda dojdzie do wniosku że jednak je bedzie sprzedawac po 23 tysie…

Powiem szczerze że byłbym gotów dopłacić 9% za to żeby mieć m.in bezkluczykowy dostep do akcesoryjnego kufra bez potrzeby dodatkowych breloczków, kluczyków…itd

OK super, dziękuję za opinie w takim razie faktycznie się wstrzymam do wiosny i w marcu/kwietniu kupię nowy model.
Zawsze skuter będzie miał jedną zimę w kołach mniej :wink:

Model 2018 ma bez kluczykowy dostęp i elektryczną szybę przednią. Urwać coś z ceny katalogowej w Hondzie to nierealna sprawa, zarówno przy zakupie auta czy motocykla. Możesz dostać 15% zniżki na akcesoria i tyle. Modele które dealerzy zamówili na jesień dostaną dopiero na wiosnę z nowymi cenami (wyższymi). Kupiłem teraz w cenie promocyjnej i nie mogę się doczekać wiosny :slight_smile: Zgadza się w salonach zostały pojedyńcze sztuki. Wybór należy do Ciebie