honda cbr125 przerywanie na szóstym biegu na gorącym silniku

Witam,
Mam od pół roku nową hondę cbr125 która ma już przejechane 3500tys.km. Od nowości nie było z nią prolemów ale ostatnio wykryłem dziwna usterkę. Mianowicie kiedy po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zatrzymam się NA CHWILĘ (chodzi konkretnie o wyłączenie silnika, zapłonu) to potem po ponownym odpaleniu i rozpędzeniu moto do szóstego biegu na szóstce zaczyna przerywać, jakby nie dochodziło paliwo. Na innych biegach jest ok, wtedy redukuję do 5 i ponownie na 6 i już jest ok. Moto jest na gwarancji i nie wiem czy mam to zgłaszać, czy sobie darować…
Co ciekawe problem wystepuje tylko i wyłącznie po zatrzymaniu się na gorącym silniku i ponownym odpaleniu. Tego problemu nie ma jesli nie zatrzymuję się “NA CHWILĘ”, albo zatrzymam się i silnik ostudzi się około 35minut, wtedy też jest ok.
Co może być odpowiedzialne za tą niecodzienną usterkę? Pompa paliwa, świeca, zawory?
Pozdr.

masz gwarancje - zgłaszaj. to cie nic nie kosztuje.

Obstawiałbym osobiście świecę aczkolwiek jeśli masz gwarancję to oddaj ją do serwisu. :slight_smile:

Jak na złość usterka sama się “naprawiła” tuż przed przeglądem przy 4000tys. km .
Zobaczymy czy na długo :slight_smile: