Honda CBF 125 zakup i pytania. Docieranie i eksploatacja

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Honda CBF 125 zakup i pytania. Docieranie i eksploatacja

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe benekpe benekpe 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Zviezda
    Zviezda
    Użytkownik

Witam!

Dzisiaj wpłaciłem zaliczkę za Hondę CBF 125. Motocykl w promocyjnej cenie 7900zł Chyba w tej klasie to najlepsze moto 😉 Dealer powiedział, że najbliższy przegląd dopiero po 1000km Dziwi mnie tak późna wymiana płynów eksp. – czytałem trochę na forach, że im częstsze zmienianie olejów w okresie docierania tym lepiej dla silnika. Teorie wg. Motomana , dać trochę w palnik i wymieniać oliwę. Sam bym sobie mógł zmienić olej, ale nie wiem czy czasem nie zorientują się i nie zabiorą gwarancji?

Zviezda
    Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

gratulacje!!!
    w instrukcji powinieneś mieć napisane kiedy przegląd, ostatnio rozeznawałem jak sytuacja z przeglądami w różnych sprzętach i 1000 km jest dość częsty. jeśli chciałbyś wymienić sam to nie sądzę żeby się zorientowali. napisz jak wrażenia, wrzuć fotki jak moto będzie u Cioebie

Zviezda
    Użytkownik

Spoko, w sobotę mi go dowiozą na „działeczkę”. Zrobię foty i opublikuję 🙂 Aktualnie mam na sprzedaż Keeway’a TX 50

Zviezda
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

po ~500km zalej go syntetykiem i jeździj już jak dotartym.
    kolejne wymiany według książki albo co roku.
    z doświadczenia japończyki (ten to chyba taiwan/indie) wymagają przez następne kilka przeglądów jedynie wymiany płynów

Kymco B&W 170
    Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

Zviezda napisał:

Witam!
    Dzisiaj wpłaciłem zaliczkę za Hondę CBF 125. Motocykl w promocyjnej cenie 7900zł Chyba w tej klasie to najlepsze moto 😉 Dealer powiedział, że najbliższy przegląd dopiero po 1000km Dziwi mnie tak późna wymiana płynów eksp. – czytałem trochę na forach, że im częstsze zmienianie olejów w okresie docierania tym lepiej dla silnika. Teorie wg. Motomana , dać trochę w palnik i wymieniać oliwę. Sam bym sobie mógł zmienić olej, ale nie wiem czy czasem nie zorientują się i nie zabiorą gwarancji?

Dobrze powiedział dealer, pierwsza wymiana po 1000km, następne co 4000km. Olej proponuję MOTUL 5100 ESTER 10W-40, ja na takim jeżdżę i jest ok.

Honda PCX 125.
    Zdjęcie profilowe ruphert
    ruphert
    Użytkownik

Zviezda napisał:

Witam!
    Dzisiaj wpłaciłem zaliczkę za Hondę CBF 125. Motocykl w promocyjnej cenie 7900zł Chyba w tej klasie to najlepsze moto 😉 Dealer powiedział, że najbliższy przegląd dopiero po 1000km Dziwi mnie tak późna wymiana płynów eksp.

Też kupiłem nową Hondę i też mam 1000km lub 6 miesięcy na przegląd. Po 3 tygodniach mam 960km na liczniku także nie wiem dlaczego wydaje Ci się że to dużo 😀

Jak mało jeździsz to idź na przegląd na wiosnę, to Honda a nie chińczyk, wszystko będzie git. W chinczyku przeglad po 300km 😉

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52466] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/52466/icon3.png[/IMG][/URL]
    Zviezda
    Użytkownik

Wiecie co, bo czytałem troszkę na necie odnośnie „docierania motocykli/skuterów wg. motomana”. On zalecał pracę silnika w całym zakresie obrotów i b. częste zmianie oleju(nawet po pierwszych 30km!) po to, aby pozbyć się opiłków metali w silniku, które w negatywny sposób miały by wpływ na jednostkę napędową. Podsumują silnikowi trzeba dać w palnik, ale go nie przegrzać.

Zviezda
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Trudno będzie ci przegrzać CBF bo ma chłodzenie cieczą ;). No chyba że przy odcięciu na pustyni.

Tezia :*

Zviezda
    Użytkownik

Nie, CBF jest chłodzona powietrzem – chyba, że coś nie wiem 😛

Zviezda
    Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Mój światopogląd opierał się do tej pory na tym że w markowcach zazwyczaj jest chłodzenie cieczą, a tu taka sobie zwykła CBF 125 z chłodzeniem powietrznym ;). Dzięki że mnie uświadomiłeś. Myślałem że jeśli w CBR jest chlodzenie ciecza to i w CBF która niby ma taki sam silnik chłodzenie powinno być taki samo ;).

Tezia :*

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie