honda bali 50

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #28303
    jgasieniec
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Witam wszystkich … tak sie sklada ze po 20 letniej przerwie wrocilem do jazdy skuterem . Mam pytanko … kupilem honde bali 50 i chce ja zmodernizowac w taki sposob by mogla robic duze przebiegi bezawaryjnie . Mam na mysli jakies 4000 km miesiecznie ( praca tego wymaga ) jakie podzespoly polecicie do zamontowania by ten skuterek to wytrzymal ? Czy to w ogole mozliwe ? Cena nie istotna , wazna trwalosc … pozdrawiam serdecznie .

    #28305
    doohan
    Użytkownik
    • 3
    • 41Postów:

    Po prostu pilnuj stanu rolek i paska napędowego. Generalnie nie da się nic zmodernizować-chyba że masz na myśli tuning,ale tuning to żyłowanie silnika i reszty podzespołów,co za tym idzie zmniejszenie żywotności.A co do 4000 km miesięcznie na używanym skuterku -osobiście w to nie wierzę, chyba powinieneś najpierw zrobić pierwsze 500km na takich kółeczkach jak są w Hondzie Bali na naszych dziurawych drogach dopiero potem pisać ten post 😈 Szerokiej drogi i bezawaryjnej jazdy życzę.

    #28343
    jgasieniec
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Chodzilo mi tylko o to jakie ewentualnie czesci kupowac zamienne …Na allegro jest mnostwo roznych podrobek i nie wiem jakiej firmy sa trwale . A co do tych 500 km to tak sie sklada ze przez ostatnie trzy dni zrobilem 1100 km i jest ok . Spoko .

    #28365
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

    Jak jest ok,to niech tak zostanie.Jeździj i się nie martw Honda jak wiadomo robi praktycznie niezniszczalne silniki.Ewentualnie jak coś się zepsuje,to będziesz szukać potrzebnych części 😀

    #29965
    jgasieniec
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    No i pojawil sie pierwszy problem po ok 2000 km ktore zrobilem. Honda ladnie przyspiesza a vmax to 75 km/h , ale podczas przyspieszania lub zwalniania przy predkosci okolo 40 km/h pojawiaja sie spore wibracje ktore sa wyraznie wyczuwalne i jednoczesnie slychac jakies brzeczenie w silniku . Dodam ze do tej predkosci 40 km/h ladnie przyspiesza lecz gdy pojawiaja sie te wibracje i brzeczenie w silniku to jego przyspieszenie jest wyraznie slabsze . Gdy chwile pomuli i dojdzie do 50 na godzine to wszystko cichnie , wibracji zero i znowu pieknie zaczyna przyspieszac ….gdy puszcze manetke przy 70 km/h i hamuje silnikiem to przy tej predkosci 40km/h znowu pojawiaja sie te spore wibracje i brzeczenie , ale gdy zejdzie do okolo 30 i nizej to wszystko cichnie i jest ok . Ktosik cosik poradzi mi ?

    #30137
    jgasieniec
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Dodam tylko ze to wszystko ma miejsce wylacznie przy rozgrzanym silniku . Na zimnym tego nie ma i jest ok . Czy to moze miec cos wspolnego z tlumikiem ? Bo to brzeczenie to z prawej strony skutera slychac ….

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button