Honda 125 PCX czy Yamaha Majesty S 125

Proszę o poradę z czego będę zadowolony bardziej Mam 178 cm 96 kg, jazda po mieście i pod miastem tam gdzie mieszkam. Chodzi o wygodę, ergonomię, który silnik lepszy żwawszy i szybszy. Z góry dziękuję za poradę

a może poradzicie jeszcze coś innego?

Będziesz bardziej zadowolony z tego, na którym będzie Ci się wygodniej jechało... żwawość silnika jest do ustawienia/wyregulowania... lepszość jest porównywalna...

dzięki Druid, wiem pytanie trochę bez sensu było tak jakby ktoś pytał: BMW czy Audi
zapytałem bo czytałem wpisy że Honda dla osób niższych bo niska . Czy tym warto się kierować??
Widzę że masz Aprille do tej trójki miałem dodać jeszcze SR 125 Motorad
Możesz coś o Aprilli napisać może w porównaniu do tej dwójki.

Oczywiście, że w końcu wybierzesz taki, który będzie pasował do Twojej budowy ciała, to nie tylko wzrost i ewentualnie waga, ale też długość piszczeli i kości udowej, rozmiar dupy, długość rąk... to wszystko ma znaczenie, dlatego musisz usiąść na tych wytypowanych przez siebie maszynach. Ja już byłem zdecydowany na Downtown'a, ale jak wsiadłem na Aprilię, okazała się być jak uszyta dla mnie...
Dużo będziesz mógł przeczytać na wątku Aprilia SR MAX, nie ma sensu powtarzać tego, co tam było napisane... Pewnie jestem nieobiektywny, ale dla mnie to wspaniała maszyna... nie porównam Ci do Hondy, bo jej nie eksploatowałem, ale to prawda, że Honda jest dobra dla stosunkowo niewysokich użytkowników...
Zdecydowanie doradzam dosiąście każdej z tych maszyn...

Dzięki za odpowiedź.
Główne różnice które ja zauważyłem miedzy nimi to że Yamaha ma 13 koła Honda 14, Yamaha ma 2 ham. tarczowe, Honda tylko z przodu.
Czy wg ciebie to ważne różnice ? Hamulce pewnie lepiej mieć oba tarczowe ale czy wielkość kół jest istotna?

Wielkość kół ma znaczenie jeśli chodzi o komfort podróżowania. Im mniejsze koła tym bardziej poniewiera na nierównościach i tym więcej pląb wybija.

większość koł ma też znaczenie jeżeli chodzi o osiągi. Na mniejszych kołkach łatwiej mu przyśpieszać.