Gwizd/świst z napędu? Sym Fiddle II 50 4T – film

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #165896
    babols
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

    Cześć,

    Mam problem, pomóżcie. Podczas jazdy pojawia się świst niczym z odrzutowca. Wymieniłem wszystkie łożyska w przekładni po tym jak na łożysku wałka sprzęgła pojawił się luz przez co skuter wpadał w straszne drgania. Niektórzy sugeruja dzwon lub wymiane sprzęgła ale moje podejrzenia również padają na wał i łożyska. Jest luz osiowy ( do przodu i do tyłu) natomiast na boki wał ani drgnie. Czy taki luz jest normalny?
    Co sądzicie w czym może tkwić problem? Załączam film.

    https://www.youtube.com/watch?v=c0HVoi1Tyzs

    #165897
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Nie wiem skąd taki dżwięk ale nie wydaje mi się, żeby to było z napędu, a już na pewno nie ze sprzęgła.

    #165900
    babols
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

    Na podnóżce przy otwartej pokrywie wyje słabo dopiero podczas jazdy daje czadu. Trudno wyczuć skąd dokładnie świszczy. Zastanawia mnie kwiestia tego luzu osiowego na wale czy to normalne

    #165904
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Co do luzu to Ci nie powiem, ale wydaje mi się, że powinno być wszystko na sztywno – nie powinno się nic ruszać.

    #165918
    Filippo73
    Użytkownik
    • 2
    • 477Postów:

    A sprawdzałeś, czy masz olej w przekładni?

    #165924
    babols
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

    Tak, olej jest na 100% Zalewałem 85W90 i nawet 85W140

    #165928
    Rurek
    Użytkownik
    • 18
    • 179Postów:

    Może pasek o coś ociera?

    #165937
    babols
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

    NIe zauważyłem żeby ocierał o cokolwiek

    #165958
    Mrooq
    Użytkownik
    • 1
    • 20Postów:

    Ja mam taki sam świst u siebie w romecie … na 100% to gdzieś z pod pokrywy , do tego czasami szarpanie na starcie. Ja obstawiam sprzęgło lub przekładnię, w/g mnie gdzieś z tylnej części pokrywy to słychać.
    Pytałem w warsztacie … podobno tak ma być, tylko czasami jest w miarę cicho a czasami daje po uszach jak silnik F-16 tylko osiągi mizerne 😛
    W planach wymiana cylindra…. jeszcze czekam czy na gwarancji tego nie oddać przed zmianą. Ciekawe co mi w serwisie powiedzą 😉

    #165959
    babols
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

    Sprzęgło wsadziłem komletne nowe i nic nie pomogło. W przekładni wymieniłem wszystkie łożyska.

    #166144
    babols
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

    Czy taki luz wału ma prawo bytu? FILM

    https://www.youtube.com/watch?v=3j1npH3UPCA

    #166155
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    Czeka Cię wymiana wału. Proponuje Top racing lub motoforce (cena ~360 zł). Co do luzu, to tam nie może być żadnego luzu! Tylko wał musi się obracać. Gdy będziesz zmieniał wał nie zapomnij o nowych uszczelkach, i uszczelniaczach.

    #166158
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    no, luz poprzeczny na wale to masz nieziemski.

    #166679
    bodzioko
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    Witaj jakie dałeś łożysko zamiast 6303×3 ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button