Grzejący i strzelający wydech Kymco Super 9

Witam, mam problem z wydechem w Kymco. Po przejechaniu paru km(4-7) wydech rozgrzewa sie do czerwoności, czasami podczas jazdy strzela tak jakby ogniem.. jak narazie ma przejechane 4tyś km i nie mam pojęcia co może byc tego przyczyna.. Potraficie jakos pomoc?

może się tłumik zatkał, co to za silnik w ogóle 2T/4T ? nie jest słaby przez to? może odkręć tłumik i przejedź się i zobacz czy widzisz różnicę

Hehe i pierścienie w dupe dostaną po takiej jeździe....

zapewne to 2t bo watpie aby 4t zlapalo taka teperature co dziwne to to, ze tlumik rozgrzewa sie do "czerwonosci" w co watpie bo raczej dawno by sie juz zatarl ..

zaznaczyłem strzałkami, zdjecie mozne niezbyt wyrazne ( innego nie da sie zrobic) ponieważ w S9 na wydechu jest taka jakby chromowana nakladka ale jesli sie przyjrzycie to da sie zobaczyc "swiecacy" wydech.

http://imageshack.us/f/222/20121020001r.jpg/

Nie chcę Cię martwić, ale na tym zdjęciu widać tylko jakieś dwa ślady. To są niby te grzejące się miejsca tak? Czy co?

Wydech jest cały rozgrzany az do czerwoności ale nie da sie inaczej tego przestawic na zdjeciach poniewaz wydech oslania chromowana nakladka i dlatego widac tylko te dwa ślady.

To wkoncu 2t?..

Nie ma super9 w 4T...

Strzelanie z wydechu to może być coś z zapłonem, wymień świecę lub spróbuj na innym module jak masz od kogoś pożyczyć.

Jezeli wydech jest "czerwony" To nie wiem czy to amelinium' nie zaczelo by sie topic.:D

to żeś wymodził, tłumik z aluminium :D

Mowie o tloku/cylku bo jak przy róże tyle stopni jest to tloczek musi miec podobnie ;)

właściwie to mógłby zacząć się odkształcać jak wydech jest czerwony to cylinder się topi zwłaszcza że raczej chłodzony powietrzem. zalecałbym sprawdzić czy wydech nie jest zatkany.

maras95 napisał:

jak wydech jest czerwony to cylinder się topi

większych bzdur się nie dało napisać ?

Filip
masz ustawioną za ubogą mieszankę paliwo-powietrze albo opóźniony zapłon
trzeba to szybko naprawić żeby nie wypalić dziury w tłoku

barteklodz napisał:

maras95 napisał:
jak wydech jest czerwony to cylinder się topi

większych bzdur się nie dało napisać ?
Filip
masz ustawioną za ubogą mieszankę paliwo-powietrze albo opóźniony zapłon
trzeba to szybko naprawić żeby nie wypalić dziury w tłoku

Czyli z tego co sie orietuje to musze wkrecic tą śrubke od mieszanki, tak?:)

andrzej2310 napisał:

Strzelanie z wydechu to może być coś z zapłonem, wymień świecę lub spróbuj na innym module jak masz od kogoś pożyczyć.

świeca wymieniana ok. miesiąca temu, sprawdzałem - kolor prawidlowy, kawa z mlekiem/brązowy.

Jest jeszcze jedna rzecz o której nie wspomniałem.. Wydaje mi się, że rolki będa do wymiany ponieważ skuter na starcie od jakiegoś czasu zaczął łapać muła. Polega on na tym ze po dodaniu gazu obroty wzrastaja skuter ciągnie do przodu po czym łapie muła i tak do 4-4,5tys obrotów po czym jedzie normalnie i gdy jest zimny czasami słychać slizgający sie pasek.. mam zamiar wymienić rolki jak i pasek ale dopiero na następny sezon, czy to mogłoby mieć cos wspolnego z grzejącym sie wydechem czy tez nie?:)

nie powinno, mimo że przekładnia cvt jest przekładnią która potrafi się bardzo nagrzewać,ale bez przesady to jest po drugiej stronie skutera ciepło z przekładni tam nie dochodzi