Gps

Witam wczoraj wyruszyłem do warszawy swoim motorkiem i zabrałem ze sobą GPS ale wyszło tak ze rozładował mi się, i chciałem zapytać czy dostane kable pod akumulator żeby można w trasie była taka możliwość podłączenia go pod ładowanie??

ładowarka samochodowa do GPS + montaż gniazda zapalniczki w skuterze.
to chyba najrozsądniejsze wyjście

Tak jak mówi Roomcajz, gniazdo zapalniczki pod akumulator. No i w to normalnie wpinasz ładowarkę, tak jak w samochodzie.

Jak wszyscy powyżej piszą. Najprostsze rozwiązanie to podłączenie gniazda zapalniczki bezpośrednio pod akumulator bez montowania go na stałe, niestety wiąże się to z kablem biegnącym spod kanapy do GPS-u przy kierownicy. Trochę lepsze rozwiązanie to podłączenie gniazda zapalniczki pod stacyjkę, tak by napięcie było tylko na włączonym zapłonie oraz montaż gniazda w schowku pod kierownicą. To jest najlepsze wyjście, w schowku możemy wozić ładowarkę i nawi i gdy jest konieczność użycia to tylko wyjmujemy ze schowka i gotowe. No i między nogami nie walają się żadne przewody.

Stosowałem oba rozwiązania, to drugie jest najlepsze. Poniżej foto jak to wyszło u mnie. Ten przełącznik w schowku to wyłącznik alarmu, który też przy okazji zrobiłem ;).


Mógłbyś pokazać jak zrobiłeś mocowanie gps?

Uchwyt GPS przymocowany sruba do obudowy

W tym temacie jest kilka przykładów:

http://www.skuterowo.com/forums/topic/gps-uchwyt-w-skuterze

U mnie wyszło to tak: