GPS, uchwyt w skuterze :)

Witam serdecznie, może zainteresuje was ten temat :) Korzystając z tego ze mam dość dużą akcesoryjna szybę, zamontowałem w swoim grand Dinku uchwyt z telefonem wyposażonym w gps. Co do samego uchwytu kupiłem go na allegro - firma Herbert Richter. Polecam go, nie odkleja się od szyby, ponadto można zmieniać swobodnie telefony a nawet zamontować aparat cyfrowy i nagrywać filmy. Wszystko zależy od tego jaką głowice sobie dokupimy.(przyssawka z "patykiem" zostaje) Jako nawigacja sprawdza się super. Telefon to spv m650, który ma wbudowane coś na styl trackballa, ułatwia to poruszanie się po menu nawet w grubych rękawiczkach, poza tym zostaje jeszcze dotyk :) Uprzedzając pytania, dodatkowo zabezpieczam telefon gumką przed wypadnięciem, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło się zeby choć raz telefon wypiął się z zaczepu.

Koszt: 24zł (ramię + głowica)


Pomysł przedni. Nie powiem ale też się zastanawiam jak umieścić GPS w mojej Ince. Nadal myślę :)

Ja też myślę jak zamocować mojego pda z nawigacją i doszedłem do wniosku że najlepszy będzie jakiś uchwyt przymocowany do ramienia lusterka

a takie uchwyty kosztują majątek :) ponizej 150zl na allegro nic nie ma. Pomijam plastikowe uchwyty "sciskane" na kształt imadełka po 30zl, wieksza dziura i nie ma gps'a :(

Ale tylko taki uchwyt by się sprawdził

albo

kosztuje 17zł

lub to

w połączeniu z tym

łączny koszt 65zł za ostatni wariant

Mam pomysła na Ince:)

Gdybym dostał gdzieś wyższą pseudo owiewkę o wysokości co najmniej 10 cm (teraz 4cm) to bym w tym miejscu wkomponował swoją Navię - na rys. pkt.1.

Punk drugi to miejsce w którym umieściłbym gniazdo zapalniczki aby zasilać nawigację.

Chodzi mi też po głowie coś takiego aby w kasku wmontować słuchawki z krótkim kabelkiem z wtyką żeńską. Nawigacja ma żeńskie gniazdo słuchawkowe:). Od Nawigacji poprowadziłbym kabelek słuchawkowy w obudowie aby była np. możliwość wyciągnięcia spod siedzenia przewodu o długości np. 1,5m z wtykiem męskim i w razie potrzeby łączyć ze słuchawkami w kasku. Ot takiego mam pomysła:)
Co wy na to?

Na 95% jestem pewny że go wprowadzę w życie. Te 5% to ta owiewka. Napiszę jutro meila z zapytaniem do InterCars czy czasami nie przewidzieli czegoś takiego.

Jak mi się to uda to będzie następny art. :) pod tytułem: Jak zamontować GPS w Inca Street :)

soprano wrote:

albo

kosztuje 17zł
lub to

w połączeniu z tym

łączny koszt 65zł za ostatni wariant

Tylko że nie chcę wiercić żadnych dziur,pewnie poszukam uchwytu,który będzie miał zacisk i przymocuje do lusterka

HugoBoss wrote:

soprano wrote:
albo

kosztuje 17zł
lub to

w połączeniu z tym

łączny koszt 65zł za ostatni wariant

Tylko że nie chcę wiercić żadnych dziur,pewnie poszukam uchwytu,który będzie miał zacisk i przymocuje do lusterka

od czego jest nasz przyjaciel mocna piankowa taśma dwustronna :)

Ja miałem uchwyt GPS w CPI Popcorn. Przyssawka idealnie przypasowała się do takiej mini - owiewki nad zegarami.

ważne żeby złapać gładką lakierowaną powierzchnie, lub szybe :) i można się przysysać :)

Od biedy, przyssawkę można zassać nawet na szkle od zegarów- wszytsko będzie zgodnie z prawem, pod warunkiem, że nie będzie zasłaniać prędkościomierza;)

masz prędkościomierz w GPS-ie :)

Nie wierzę w przyssawki i taśmy. Musi być przykręcany uchwyt.Myślalem o czymś takim:

http://www.palmejros.pl/product_info.php/cPath/2_37/products_id/313

plus do tego jakaś nasadka uchwytu odpowiednia do telefonu lub pda

Kupione :D Takie oto coś:

http://mobile-shop.pl/uchwyty-kompletne/103-uchwyt-dedykowany-hr-do-htc-touch-pro-rowerowy-motorowy.html

Jak przyjdzie i uda się zamontować to napisze wrażenia z użytkowania.A co wy o takim uchwycie myślicie?

@soprano - nie odczepia się przyssawka? Podczepiałem do szyby w Maladze, ale wystarczyło trochę mocniej szarpnąć na boki i przyssawka odpadała. Z drugiej strony u mnie szyba jest mocniej wygięta...

A póki co jeżdżę ze słuchawką w uchu jak już faktycznie trzeba jechać na jakieś zapośladczcza ;]

Zależy jaki uchwyt kupisz, polecam te firmy HR, bo robione sa w Niemczech a nie w Chinach. Mają duża powierzchnie przysysania. Mialem kiedys taki made in china to w aucie odpadał po 5 minutach samoczynnie. Ważne jest dobre odtłuszczenie miejsca przysysania i samej przyssawki.

Tak czy inaczej uchwyty z gumowymi przyssawkami są bardziej do aut.

A co myslicie o takich montowanych (przykręcanych) na kierownicy?

Do kierownicy w motocyklu to może gdzieś to zmieścisz, ale w skuterze gdzie?