Gilera Runner SP 50 vs Aprilia SR 50 R

Zastanawiam się nad zakupem nowego skutera.Teraz pod koniec roku można znależć ciekawe promocje albo jak kto woli posezonowe obniżki cen.Chciałbym aby to był markowy skuter,wpadły mi w oko dwa skutery Gilera Runner SP 50 oraz Aprilia SR 50 R.który skuter wybrać i dlaczego ?.Mnie oba przypadły do gustu,ale chciałbym dokonać przemyślanego i świadomego zakupu nie kierując się tylko wyglądem ;).Znacie jakieś wady lub zalety w/w skuterów ?.Nie jest dla mnie istotne który jest szybszy :).

Z osobistego doświadczenia powiem ci że aprilia jest droga w utrzymaniu . Bardzo mi się ten skuter podobał , już miałem go kupić gdy w ostatnim momencie mechanik mi powiedział żebym się zastanowił . Powiedział że nie psują się tak często ale jak już coś się stanie to coś poważnego . Części są naprawdę drogie . A co do gilery to żaden z moich kolegów na nią nie narzekał :)

każdy skuter może się zepsuć ;).Przypuszczam że części do Gilery są tak samo drogie jak do Aprili ?.Obydwa skutery zasilane są gażnikiem więc problem z wtryskiem odpada :).Generalnie chyba nie ma aż takiej tragedii z defektami ?.Nie mam zamiaru skutera tuningować,co najwyżej chciałbym go tylko odblokować.Wie ktoś gdzie są blokady w/w skuterów ?,trzeba coś w elektronice kombinować ?.