Gilera fuoco, nie mogę otworzyć schowka

Witam,
Proszę o pomoc, ponieważ nie moge otworzyc w moim Fuoco schowka na kask, skuter odstawiłem na zimę i po 2 miesiacach nie mogę otworzyc schowka ze stacyjki (nie posiadam pilota), klucza w stacyjce nie da sie przekręcić, proszę o pomoc jesli ktoś podejżewa co mogło się stać, czy zamek kufra jest na lince, czy elektromagnes czy jeszcze inaczej rozwiązany, czy może byc to związane z faktem iż akumulator jest juz dość słaby (nie kręci), z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

WD 40 w stacyjkę napsikać- może sie zastała

Schowek jest na linke poprowadzoną do stacyjki (otwieranie masz przez wcisniecie stacyjki tak? ) Mogla Ci się zerwać końcówka na lince ktora jest przy zamku od kufra... Wtedy musisz dojsc do zamka od srodka..

Kufer otwieram przez wcisniecie kluczyka w stacyjce i przekręcenie odwrotnie do wskazówek zegara, aktualnie wciskam kluczyk w stacyjce i nie jestem wstanie przekrecić kluczyka, WD do stacyjki juz było, jesli jest na linke to wykluczam słaby akumulator, proszę tylko o podpowiedź czy zacząć od rozbierania przodu by dostac się do stacyjki, czy od tyłu by dostać się do zamka :)