Generic Triger

Powiedzcie mi co myślicie o tej marce.. i ogólnie o modelu triger sm 50 ?? opłaca się kupować ? nie jest to badziew i podróbka AM6 ?

Firma Generic, to taka austriacka odmiana Keewaya, czyli teoretycznie lepsza chińszczyzna. Serwisowałem skutery 2T i jakiś tam model Generica, to był idento Keeway Focus. W tej odmianie będzie to z silnikiem-podróbką AM6, ale jak nie było grzebane, to powinno przyzwoicie jeździć. Teraz chyba zmienili nazwę: http://www.ksr-moto.com/index.php/home_ksrmoto_en_int.html

J23 masz Panie wiedzę a mało sie udzielasz,to niechęć czy brak czasu?

czyli lepiej wybrać derbi sende albo motorhispania ??. J23 co lepsze ? :D co będzie mi lepiej służyło ?

Ja wlasnie zrobilem prawko na A, ale kupilem sobie 50tke, i kupilem generica jeżdże nim od zeszłego roku. Rocznik 2014 bardzo wysoki lekki ala super moto, cześci dobrej jakości plastiki też, wyższe osoby jak ja co mam 195cm czują się dobrze mam jeszcze podniesiony tył. Z tym że ja swojego mam o pojemnosci 70 składa się bardzo dobrze do 50 jedzie ponad 80 na trasie o ktrótkim odcinki. spalnie? moj to 70 sport więc jak dam w palnik to w baku tworzy się wir jak w wannie :D i potrafi spalić 9/100 ale to w koncu 2suw, nie jest dla biednych.
Nic mi w nim nie popsuło się do tej pory, teraz jedynie musze wymienić napęd. Żarówki czesto przepalają się mowie o lampie przedniej i postojowej 2 żarówki na rok wymieniam :)

Mam w nim zamontowane manetki podgrzewane jeżdże nim caly rok dosłownie zimą zakładam kostke i jade w las ;) aktualnie nabite mam 22tys km przy czym przy 15 tys zrobilem kapitalny remont. Bardzo bardzo fajny motorowerek, Jeżeli szukasz czegoś do zabawy lekkiego zwrotnego wąskiego, to to jest to jest lepszy od sendy jest wysoki ja mam jeszcze podniesioną kierownice.

http://i66.tinypic.com/1zvq0ht.jpg tak wygląda mój.

Dodam ze jestem gruby :D i waże 115kg a moto zbiera mi się supeeer, jeździłem też na seryjnej 50tce i też składał się cudownie. Jazda nim w zakrętch to też niezła zabwa można łądnie się złożyć, Opony ma troche kiepskie, myślę nad wymianą na jakieś lepszej jakości bardziej klejące.

Generic jak to mowil pare postów wyżej kolega, jest firma z austrii, ale jak na cześci użyte w tym Supermoto sa o wiele lepsze niż te co są w keewayu xt czy jak on tam się zwał. Tym bardziej generic nie wydaje typowego dzwięku typowej popierdółki czesto ja gdzieś jade to ludzie mówią mi że fajny motorek dobrze że nie chodzi jak te skutery 2t, co mnie dziwi bo chyba tak samo chodzi :)

Ja bardzo polecam jeśli jesteś z trojmiasta ja mam swoj na sprzedaż. A bym go oddal w ręce kogoś kto nie zajedzie tej zabaweczki.

wiesz do trój miasta mam 700 km :D więc nie za bardzo ale... wyglądem generic mnie bardziej przekonuje niż senda i mth... Ale chodzi mi o silnik czy nie padnie od razu.. wyłożyć mogę 4 tysiące ale żeby chodziło no i miało jakieś osiągi przynajmniej 80k/h w sumie więcej mi nie trzeba :D ale też żeby nie pierdziało mi 50 km na h

Ja swojego kupowałem to mial przejechane 75km we francji, byłem na wycieczce i przechodziłem obok :D i pogadałem zapłąciłem 200 euro za wysyłke na palecie do polski. Moto przejechało w polsce prawie 15tys km, jak dałem je do remontu to mówili że jedyne co by warto było wymienić to cylinder była seria nie umiałem wtedy jeszcze jeździć 2t to był troche przytarty. Tak więc 15tys km zrobiłem na seryjnym motorku nie miałem żądnych problemów z silnikiem przez ten czas, spalał jakieś 3l/100 przy jeździe do 60km/h. Jechał mi 70 po odblokowaniu. Co mogę powiedzieć, niektórzy mowią że to chińczyk, możliwe ale częście ma takie same jak np do Aprilli rs lub RX, wszystko mi pasowało, nie było żadnego luzu, materiał też z jakiego jest zrobiony silnik jest chyba porównywalny. ja mam nim teraz nabite 23.350 km, pali mi 5l/100 a jak dam w palnik to 10l/100. Zaleta kolejna to bak 10l pojemności. Ja bardzo polecam. Ale polecam też Kymco K-Pipe z cylindrem minimum 80 i wydechem sportowym :) maaaagia :D

ale K-Pipe to muł jest straszliwy

tutaj filmik jak chodzi moj generic https://youtu.be/6t-Q8NJUXFk co do k pipe muł? ale co? pali 1.5-2.5l/100 przy gaźniku 21 i cylindrze powiedzmy 80 ma te 6ps rozpędza się jak muł, do tych 50-60 max pojedzie 70 z trudem, pod góre na 1 lub 2 da radę. oszczedny niezawodny 4T wydech odrazu do wymiany, jest jeszcze opcja kupić np jakiegoś junaka z silnikiem ala 125(107cm3) wydech ladny dać kumpel ma junaka takiego i chodzi bardzo ladnie :) ma już nim przejechane ponad 20tys. Jest dużo do wyboru

Muł to znaczy że muł. Sporo wątków założonych przez posiadaczy było tutaj z pytaniem: czy wasz K-Pipe też tak NIE JEDZIE, czy tak samo puchnie na podjazdach.. itd - i w zasadzie zmiany w silniku niewiele wnosiły.
Co jest o tyle dziwne że teoretycznie to ma potencjał bo ma biegi (lepsze wykorzystanie charakterystyki silnika), mniej stratny napęd bo łańcuch (brak ślizgającego się paska z CVT). Ale jeździ jak jeździ.

ja mialem 125 k pipe to jeździlo sie jak bajka ;) ale kumpel moj ma od 3 lat k pipe z silnikiem 70 i mowi ze rozpedza sie do 50 calkiem spoko wiadomo pod górke jest cieżko, ja nawet pod gorke mam cieżko bo jeżdże teoretycznie w 2 osoby lol. Najfajniejszymi i może nie bardzo zgodnymi z prawem jest zakup silnika do takiego k pipe 125 QMB czy FMB nie wiem jaki to byl model o pojemnosci 107cm3 i jest już dużo dużo lepiej tylko już nie ma skrzyni pół automatycznej tylko manualna. Co jest moim zdaniem lepsze, co to za motorower bez klamki zmiany biegów.