Generic Explorer - brak iskry i świateł

Witam. Jestem tutaj nowy. W ogóle przygoda ze skuterami to dla mnie nowość. Wychowałem się na Simsonie :) Mam skutera Generic Explorer 50ccm. Jest to skuter, który mam do sprawdzenia, jeśli go naprawię to mój, a jeśli nie to go oddaję. Skuter przywieziony z austrii, nie wiem o nim praktycznie nic. Problem polega na tym, że nie ma w nim iskry i świateł pozycyjnych, mijania ani drogowych. kierunkowskazy działają, stop, sygnał, rozrusznik ładnie kręci. Czy brak iskry i świateł pozycyjnych może być ze sobą jakoś powiązany, czy raczej nie łączyć tej usterki? Co sprawdzać w pierwszej kolejności poza świecą i modułem zapłonowym ??

Hmmm... wygląda na to, że działa Ci to, co jest zazwyczaj zasilane z akumulatora, a nie działa to, co jest bezpośrednio zasilane ze statora via regulator napięcia. Sprawdź zatem, czy Twój skuter ^produkuje^ prąd...

to znaczy, że światła drogowe i iskra idą wyłącznie z prądnicy i w ogóle nie idą z akumulatora? Podobno po wymianie tłumika skuter przestał działać, ale nie wydaje mi się żeby tłumik miał jakiś związek z elektryką. Jeśli nie daje prądu to co dalej ? jutro będę przy nim grzebał.

Tak. Światła i iskra idą z prądnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można odpalić skuter po całkowitym rozładowaniu/uszkodzeniu akumulatora.
Po prostu sprawdź je w pierwszej kolejności. Obejrzyj świecę, czy przy próbie zapalania (i braku iskry) jest mokra - czy dociera paliwo...

a czy w skuterach 2t jest jakaś elektryczna pompka paliwowa? co za elektryka jest podpięta pod gaźnik, bo widzę że jakieś kable tam prowadzą.

Nie, to prawdopodobnie jest elektryczna cewka ssania...

a jak jest z serwisowaniem okresowym w skuterach 2t? co trzeba wymieniać i co ile ? co z olejem w przekłądni?

Cześć
olej przekładniowy wydaje mi sie że co 2 tyś

Zarowa1988 napisał:

a czy w skuterach 2t jest jakaś elektryczna pompka paliwowa? co za elektryka jest podpięta pod gaźnik, bo widzę że jakieś kable tam prowadzą.

To jest raczej czujnik poziomu paliwa

Szpenio, ty też w laczkach, czy zamieniłeś na japonki, bo upał?

czujnik poziomu paliwa w gaźniku?? haha dobre...

arasz74 napisał:

Szpenio, ty też w laczkach, czy zamieniłeś na japonki, bo upał?

sandały i skarpety frote
nie doczytałem do końca

A, to tak jak ja, czyli OK... jeśli białe :-)

No jasne że białe
podkolanówki

Witaj w klubie :-)

Witam Witam już myślałem że jestem jedyny

Ja też.
Podkolanówki pasują mi idealnie do kasku... Białe oczywiście.
A żeby je podkreślić, to sandałki koniecznie :-)

No właśnie i w nogi zimno nie będzie

O to, to :-)

widzę, że się miło gada w moim temacie :) cieszę się hehe. Więc ze skuterem sprawa wygląda tak, że światła z kopniaka lekko zaświecą, ładowanie jest po kopniaku, ale iskry nadal brak. Mocnym kopnięciem nabijam na kablach około 8Volt, nie za mało?? co następne do sprawdzenia?? Moduł CDI podmienić jakiś ? co to jest koło modułu takie małe do czego prowadzą dwa grube czerwone kable ??