Gdzie znajdują się blokady w skuterze Router Grande,jak je sciągnać?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #641019
    kacpeurr
    Uczestnik
    • 2
    • 3Postów:

    Siemka, od niedawna mam skuter Router Grande. Mam przejechane 1000 km i chciałbym go odblokować. Jedyną blokadą jaka sciagnalem jest ta z gaznika. Chcialbym się dowiedzieć gdzie znajde inne blokady, jak je sciągnąc i o czym pamuętac, na co zwŕoćić uwage.

    Z góry dzieki, pozdrawiam

    #641036
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    Router Grande z tego co wiem, miał tylko blokadę w gaźniku którą zdjąłeś. Żeby poprawić osiągi a nie zmieniać pojemności, musisz zacząć się bawić całym napędem + gaźnikiem i dokładną jego regulacją. Z takimi zmianami mnie udało się dochodzić do 70km/h (wskazówka pionowo w dół) bez żadnego problemu; w dwie osoby prawie 60km/h.
    Ale jeśli myślisz o stawaniu go na koło czy paleniu gumy – to zapomnij, jest za ciężki na 50ccm.

    #641066
    kacpeurr
    Uczestnik
    • 2
    • 3Postów:

    Mógłbyś napisać do dokładniej zrobić?

    #641082
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    Nie ma uniwersalnego przepisu, tak się nie da. Każdy silnik będzie się zachowywać inaczej. Trzeba samemu podmieniać elementy i sprawdzać co daje taka podmiana. Samych rolek możesz wymienić kilka zestawów zanim znajdzie się odpowiednią wagę, a przy wymianie kolejnego elementu okaże się, że już te rolki nie działają tak jak powinny. Regulacja napędu to dość długi proces. I trochę kasy w to trzeba włożyć.
    Ja miałem wymieniony prawie cały napęd: wariator, tuleja wariatora, rolki (kilka zestawów), sprężyna centralna (kilka wymiarów żeby znaleźć tą właściwą), dzwon sprzęgła, sprężynki w sprzęgle, gaźnik, dysze w gaźniku (kilka wymiarów) etc. Do tego musisz mieć dobre i odpowiednie narzędzia bo niektórych rzeczy bez nich nie zrobisz (np. blokady do wariatora i sprzęgła).
    Oczytaj się w necie, porad jest całe mnóstwo.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button