Gdzie są blokady w skuterze Romet 727 Eco ? proszę o pomoc

Witam , mam pytanie dotyczące skutera Romet 727 eco . Chciałbym dowiedzieć gdzie jeszcze są blokady bo niema już w gaźniku ( złota śróbka ) blokady na manetce też nie ma (chodzi mi o tę śrubkę, która blokowała max. przekręt manetki) gdzie jeszcze mogą być ? Bo teraz skuter idzie mi ok 65 a wydaje mi się że może jeszcze troche więcej .

tam gdzie ma kazdy skuter.. wariator?

wariator to rzadko spotykana blokada,te nowsze skutery mają blokadę w przełożeniach tzn przłożenia są krótkie np. skuter będzie miał 9000 obr/min przy 60km/h a tak to najczęściej moduł blokuje maksymalne obroty

ja nigdy jeszcze nie trafilem na taka blokade

moduł wstawiałem odblokowany ale to do prędkości nic nie dało tylko szybsze przyśpieszenie

To sprawdź ten wariator.

Do przekładni idzie kabelek. Jak odkręcisz przekładnie to zobaczysz, że ten kabelek idzie do takiego gumowego impulsatora odbierającego impulsy, które przesyła sprzęgło.


izdebski12 napisał:

Do przekładni idzie kabelek. Jak odkręcisz przekładnie to zobaczysz, że ten kabelek idzie do takiego gumowego impulsatora odbierającego impulsy, które przesyła sprzęgło.

co mam zrobić z tym kabelkiem ?? mam go przeciąć ?

witaj mamrometa727... mam pytanko do ciebie lub do innych osob na forum!jak zdjales ta blokade z manetki czyli jakas srubke??

mamrometa727... napisał:

izdebski12 napisał:
Do przekładni idzie kabelek. Jak odkręcisz przekładnie to zobaczysz, że ten kabelek idzie do takiego gumowego impulsatora odbierającego impulsy, które przesyła sprzęgło.

co mam zrobić z tym kabelkiem ?? mam go przeciąć ?

Tak, ale zrób to w takim miejscu żebyś jeszcze kiedyś mógł go połączyć.

Witam ja mam ten skuterem masz blokadę na gaźnik czyli do pokrywy gaźnika przykre ona srobka złota wykrec ją ja swoim cisne już 70 km/h dalej szukam gdzie bym jeszcze znalazł

i po 5 latach wygrzebałes temat z tego powodu?