Gaźnik, dysze, problem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Gaźnik, dysze, problem

Ten temat zawiera 24 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Drapoll Drapoll 1 lat, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Drapoll
    Drapoll
    Użytkownik

Witam, wiem że to forum nie jest przeznaczone dla tematu o crossówkach, ale to też jednoślad, a gaźnik to ogólny temat, więc pozwole sobie zadać wam pytanie.. a mianowicie, mam problem bo ostatnio czuje że moja honda cr 85, na 4/5/6 pod lekkim obciążeniem (jakiś pagórek) nie wkręca się na obroty jak powinna. Postanowiłem przeczyścić gaźnik i go wyregulować- znalazłem na internecie serwisówkę do niej i tabele jakie dysze na jakiej wysokości n.p.m i ustawienie iglicy, i w moim przypadku powinno to wynosić 142 dysza główna i iglica na środkowym ząbku. Ku mojemu zdziwieniu po rozkręceniu gaźnik widze dysze główną 120 i iglice na 2 rowku od góry. Dodam, że nic by nie było w tym dziwnego, ale motocykl ma objawy zalewania, do tego palił dużo więcej co crossówy kolegów (też 85) Przestawiłem trójząb do góry na 1 rowek i jest niby troche lepiej, ale troche to jest dziwne.. możecie mi poradzić dlaczego tak jest i co powinienem zrobić? Kompresja= 8,5 bar

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

niska kompresja – dlatego może mieć problem z dopalaniem mieszanki

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Drapoll
    Użytkownik

Próbowałem szukać informacji ile powinna mieć kompresji zdrowa 85, ale na nic sie nie natknąłem niestety ;/
    Jeżeli 8,5 Bar to mało to ile powinno być?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

10-12 to by był miły wynik. Powyżej to bardzo dobry.
    w wyszukiwarce jest tego sporo
    https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=honda%20cr%2085%20compression%20pressure

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Drapoll
    Użytkownik

nie znalazłem- bo wpisywałem frazy po polsku ;/
    Tłok i tak idzie do wymiany w zimie, tylko niepokoi mnie to że bierze troche oleju ze skrzyni, byłaby to wina simmeringa? Może przez ten fakt tracić na kompresji?

Drapoll
    Użytkownik

A czy odkręcenie manetki wpływa na pomiar kompresji? wiem, że w skuterach wpływa, ale czy w tym też?

Mierzyłem z bez otwierania

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to źle mierzyłeś – ale to i tak ci podbije może 1 atm – a to wciąż mało

Drapoll
    Użytkownik

Jutro zmierze i zobaczymy, jeżeli podbije ten 1bar to już będzie w okolicach 10bar, a to już nie najgorzej

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to bedzie wciąż poniżej 10 a to jest na granicy kwalifikacji cylindra do wymiany

Drapoll
    Użytkownik

Cylindra? 😀 Dopiero sel. A mam 🙂 bez przesady 🙂 to nie działa tak jak w skuterach 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie