Gaśnięcie silnika.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Gaśnięcie silnika.

Tagi: 

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kapuchon Kapuchon 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe blaswi
    blaswi
    Użytkownik

Mam problem z gasnącym silnikiem w skuterze. Otóż gdy zapalam silnik i skuter stoi na nóżce centralnej to silnik chodzi bardzo dobrze ale gdy spuszczę skuter na koła silnik traci obroty i gaśnie. Dzieje się co cały czas bez wyjątków. Dodam że posiadam ten skuter już 4 lata i jak dotąd chodził jak w zegarku. Co może być przyczyną gaśnięcia silnika gdy stoi na kołach?

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Jaki to skuter?
    A gdy odpalasz normalnie, nie na podnóżce, to też gaśnie?

o
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

filtr powietrza do wymiany/czyszczenia
    gaźnik do mycia i regulacji

Kymco B&W 170

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe blaswi
    blaswi
    Użytkownik

Jest to skuter THUNDER 50. Jak zapalam, na kołach, to pochodzi z parę sekund to też gaśnie.

a123659
    Użytkownik

Paliwa pewnie nie dostaje. Regulacja gaźników według mnie. Miałem podobnie, że pochodził kilka sekund, a potem dopiero można było dodać gazu, bo wcześniej to by zgasł. Aż pewnego dnia zgasł całkowicie i już nie odpalił ;D Musiałem go na serwis zawieść i tam ziomek powiedział, że paliwo nie dochodzi. A świecę masz mokrą? I 2T czy 4T?

o
    Zdjęcie profilowe blaswi
    blaswi
    Użytkownik

A i zauważyłem jeszcze, że jak jadę i puszczam gaz to początkowo nie ma takiego hamowania silnikiem. Przez chwilę skuter tak jak by nie hamował silnikiem tylko jechał swobodnie. Nigdy tak wcześniej nie było. Dodam że przez około 3 tyg skuter był nie używany, lecz te objawy nie mają nic w spólnego z np. z tym że jest on teraz po prostu nie rozjeżdżony ponieważ porządnie go teraz rozgrzałem i jeździłem nim dość długo.

Zdjęcie profilowe blaswi
    blaswi
    Użytkownik

A jak sprawdzić czy świeca jest mokra? I jaka powinna być? Silnik 4T.

a123659
    Użytkownik

Powinna być mokra. Masz skuter 4 lata i nigdy świecy nie wykręcałeś? Nieźle ;D To pod siedzeniem powinieneś mieć taką kratkę, tam jak nogi kładziesz, to tak jakby w stronę bagażnika, ją odkręcasz no i potem wykręcasz świecę, kluczem do świec, powinieneś go mieć jak dostawaleś do skutera komplet kluczy czy coś takiego.

o
    a123659
    Użytkownik

Kurde, sorry znowu podwójny post. Wyskakują jakieś pierdoły, „że za szybko się poruszam” ;D Przecież „Ja w korkach nie stoję”, a tu mi będą takie pierdoły wyskakiwały ;D

o
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

A koło Ci się czasem nie kręci na tej stopce centralnej?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie