gaśnie przy prostowaniu kierownicy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery gaśnie przy prostowaniu kierownicy

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe koperfik koperfik 2 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe koperfik
    koperfik
    Użytkownik

Mam pewien problem z zapłonem w ogar 202.
    Otóż przy kierownicy skreconej w lewo motor odpala normalnie, zaś gdy prostuje kierownicę motor gasnie…. nie chce też odpalić na prostej i tez skreconej na prawo. Nie wiem co zrobić. Chce dać do mechanika ale zależy mi na czasie (mechanik zrobi mi to w ciągu 3 dni) bo to jest jedyny transport do pracy…. pomocy….

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

naciągają się jakieś kable i coś przestaje stykać albo się zwiera bo gdzieś są kable ściśnięte. skręć kierownica do pozycji kiedy zapali, zostaw ja tam i z wyczuciem pociągaj/ wpychaj (chodzi o to żeby poruszać jak wtedy kiedy skręcasz kierowncie) wiązki. jak zgasisz to będzie ta. Dostac się do niej i zobaczyć o co biega.
    najczęściej to jakaś kostka stacyjki

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

A czy czasem skręcając w lewo kierownicę nie naciągasz linki gazu? To by znaczyło, że podnosisz przepustnicę gdy skręcisz w lewo, a prostując i w prawo opuszcza się. Sprawdź regulację gaźnika (obroty, nie skład mieszanki).

…125
    Zdjęcie profilowe koperfik
    koperfik
    Użytkownik

byłem jednak u mechanika. okazało się, że linka zapłonu była przetarta. na lewej stronie się kabelki stykały. zaś przy prostowaniu odchodziły i gasł. a przy okazji akumulator był do wymiany 🙂

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie