gaśnie przy prostowaniu kierownicy

Mam pewien problem z zapłonem w ogar 202.
Otóż przy kierownicy skreconej w lewo motor odpala normalnie, zaś gdy prostuje kierownicę motor gasnie… nie chce też odpalić na prostej i tez skreconej na prawo. Nie wiem co zrobić. Chce dać do mechanika ale zależy mi na czasie (mechanik zrobi mi to w ciągu 3 dni) bo to jest jedyny transport do pracy… pomocy…

naciągają się jakieś kable i coś przestaje stykać albo się zwiera bo gdzieś są kable ściśnięte. skręć kierownica do pozycji kiedy zapali, zostaw ja tam i z wyczuciem pociągaj/ wpychaj (chodzi o to żeby poruszać jak wtedy kiedy skręcasz kierowncie) wiązki. jak zgasisz to będzie ta. Dostac się do niej i zobaczyć o co biega.
najczęściej to jakaś kostka stacyjki

A czy czasem skręcając w lewo kierownicę nie naciągasz linki gazu? To by znaczyło, że podnosisz przepustnicę gdy skręcisz w lewo, a prostując i w prawo opuszcza się. Sprawdź regulację gaźnika (obroty, nie skład mieszanki).

byłem jednak u mechanika. okazało się, że linka zapłonu była przetarta. na lewej stronie się kabelki stykały. zaś przy prostowaniu odchodziły i gasł. a przy okazji akumulator był do wymiany :slight_smile: