gaśnie przy prostowaniu kierownicy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery gaśnie przy prostowaniu kierownicy

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe koperfik koperfik 1 lat temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #618798
  Zdjęcie profilowe koperfik
  koperfik
  Użytkownik
  • Postów: 8

  Mam pewien problem z zapłonem w ogar 202.
  Otóż przy kierownicy skreconej w lewo motor odpala normalnie, zaś gdy prostuje kierownicę motor gasnie…. nie chce też odpalić na prostej i tez skreconej na prawo. Nie wiem co zrobić. Chce dać do mechanika ale zależy mi na czasie (mechanik zrobi mi to w ciągu 3 dni) bo to jest jedyny transport do pracy…. pomocy….

  #618800
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 14 102

  naciągają się jakieś kable i coś przestaje stykać albo się zwiera bo gdzieś są kable ściśnięte. skręć kierownica do pozycji kiedy zapali, zostaw ja tam i z wyczuciem pociągaj/ wpychaj (chodzi o to żeby poruszać jak wtedy kiedy skręcasz kierowncie) wiązki. jak zgasisz to będzie ta. Dostac się do niej i zobaczyć o co biega.
  najczęściej to jakaś kostka stacyjki

  SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
  #618825
  Zdjęcie profilowe Berg
  Berg
  Użytkownik
  • Postów: 741

  A czy czasem skręcając w lewo kierownicę nie naciągasz linki gazu? To by znaczyło, że podnosisz przepustnicę gdy skręcisz w lewo, a prostując i w prawo opuszcza się. Sprawdź regulację gaźnika (obroty, nie skład mieszanki).

  Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
  #618903
  Zdjęcie profilowe koperfik
  koperfik
  Użytkownik
  • Postów: 8

  byłem jednak u mechanika. okazało się, że linka zapłonu była przetarta. na lewej stronie się kabelki stykały. zaś przy prostowaniu odchodziły i gasł. a przy okazji akumulator był do wymiany 🙂

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie