Filtr powietrza pytanie

Witam . Mam takie pytanie : od jakiegos czasu moj skuter dusil sie przy starcie, Dzis z ciekawosci wyjąłem to pierwsze sitko druciane ktore znajduje sie w rurce idącej do obudowy filtra powietrza i skuter zaczął sie zachowywac jak nalezy :D Mial zrywa.., zero zamuły :) Teraz moje pytanie czy jezdzic bez ,,sitka" czy poprostu powiekszyc te 4 otworki ktore znajdują sie w tym koreczku z siatką?
Skuter 4T 50 ccm

Kumpel miał podobnie. Po czasie siatka się zabrudziła i praktycznie nie przechodziło przez nią powietrze bez co silnik się dusił. Według mnie nic się nie stanie jeśli jej tam nie będzie ale jeśli chcesz to możesz ją czymś zastąpić.

Ja nie miałem żadnej siatki, ale pewnego dnia jak jechałem to przytkałem jedną dziurkę tam i skuter jechał szybciej. I teraz zakleiłem sobe silikonem i jest git. :) Ostatnio jechałem w taki wiatr, że skuter mi gasł to wziąłem to odczeiłem. Ale na lato raczej też przykleje.:D

Tez to zauwazylem :D Jak mialem tą siatke to jechalem 75/80 km/h a teraz 70 xD Ale wolę lepsze przyspieszenie na niz prędkosc :) A czy przez ten nadmiar powietrza nic się nie stanie w silniku?