Filtr Paliwa…Czy ma wpływ na spalanie i osiągi?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #274775
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Mam pytanie czy średnica filtra paliwa może mieć wpływ na spalanie bądz osiagi bo są różne filtry o różnych średnicach…można jezdzić bez filtra w ogóle?

    #274776
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    NA spalanie nie ale na osiagi tak, jak jest zxa maly filtr to paliwo z niego szybciej ucieka niz do niegop naplywa

    #274777
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    mate_master napisał:

    można jezdzić bez filtra w ogóle?

    W sumie tak ale nie polecam bo po coś Lepiej kupić większy filtr i na to samo wyjdzie. PS. W rykszy z silnikiem od wski jezdzilem bez filtra powietrza i paliwa ale jakos dziala/? :570:

    #274778
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    wiesz, nie radziłbym ci, kiedy wstawiłem u mnie większy filtr paliwa skuter zrobić się mułowaty

    #274779
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    stopakropa napisał:

    większy filtr paliwa skuter zrobił się mułowaty

    Bo trzeba było wyregulować gaźnik!! Ja bym założył wydajniejszy/większy filtr paliwa

    #274780
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Wino napisał:

    jak jest zxa maly filtr to paliwo z niego szybciej ucieka niz do niegop naplywa

    To nie wiem czemu u mnie jest odwrotnie. Za mało paliwa idzie do filtra a za dużo ucieka jak jadę szybko. Jak przeciętnie to pompuje dostateczną ilość a jak już dłuższy odcinek ful manetką, albo blisko fula to gaśnie bo paliwa w filtrze brakuje……Ktoś mi powie czemu?

    #637984
    Kolec
    Uczestnik
    • 7
    • 83Postów:

    Odświeżam temat. Zalozylem do swojego skutera 125 filtr na przewód 8mm( w oryginale byl na przewod 6mm). Jest dosc duzy w porownaniu do oryginalnego. Mam tez gaznik po wstepnej reugalcji i wczesniejszym czyszczeniu. Ostatnio jak jechałem przy odkreceniu na fula slabo sie zbieral,i chyba nawet lekko przerywal. Teraz pytanie,czy moze to byc wina większego filtra czy gaźnik do dalszej regulacji ? Czy moze swieca do wymiany w parze,bo ta ma okolo 10 tys….

    #637995
    Tweet
    Uczestnik
    • 0
    • 24Postów:

    Czy filtr na pewno jest przeznaczony do skutera? Widziałem przypadek zamontowania samochodowego ( gdzie paliwo tłoczy pompka anie jak w większości skuterów spływa grawitacyjnie ). Jakie jest spalanie chyba najłatwiej sprawdzić wyjmując świecę przy okazji sprawdzić jaką iskrę daje.

    #639039
    Kolec
    Uczestnik
    • 7
    • 83Postów:

    Expertem nie jestem,ale skutery maja pompki paliwa 😉
    Tak jest w moim przypadku,zbiornik na samym dole w przekroku,ni huhi zeby grawitacyjnie paliwo splywalo….do góry 😁

    #639041
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    50tki bez wtrysku nie mają pompy paliwa. spada grawitacyjnie. Ale żeby spadało do baku musi się dostawać powietrze przez drożną dziurkę w korku. No i zaworek iglicowy w gaźniku musi być drożny.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button