Pytanie odnośnie wymiany oleju

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Pytanie odnośnie wymiany oleju

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 5 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Piccolino
    Piccolino
    Użytkownik

Witam, chciałem wymienić olej – zrobić to samemu w skuterze, ale w sumie to jestem skołowany, czy olej ma byc jakis specjalny do skutera? 10w40 to wiem, ale moze byc castrol 2000 10w40 jak do auta leje? cena nie ma wiekszego znaczenia czy bedzie 7 zł drozszy na liotrzeczy tanszy, ma byc ok. Skuter chinski 4t, 1400 przebiegu.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Zalej olej motocyklowy do 4T.
    Np taki

Zdjęcie profilowe Piccolino
    Piccolino
    Użytkownik

A mozna go kupic w markecie czy tylko w sklepach specjalistycznych ze skuterami i serwisach? Bo w makro i kauflandzie na pewno nie ma… To gdzie zazwyczaj kupujecie?

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

W serwisach motocyklowych dostaniesz na pewno, w marketach raczej nie ma. Kiedyś widziałem w Selgrosie.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

No ale po co taki olej do skutera? Żeby chłopak przepłacał? Oczywiscie taki nie poszkodzi ale wiem, że zwykły samochodowy Lotos 10W40 spokojnie da radę. W skuterze nie ma mokrego sprzęgła i olej smaruje tylko silnik. Gdyby to był motorower z manualną skrzynią biegów to wtedy trzeba by było lać taki olej.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie