Ekonomiczne auto do 6tyś. zł

Jakieś propozycje? Najlepiej benzyna+gaz,coś małego i ekonomicznego.

Zazwyczaj małe autka są ekonomiczne.Lepiej poszukać małe w dobrym stanie.......

VW polo

Matiz

Myślałem nad Siecento 1.1 lub Matiz, Polo za tą cenę będzie kilka lat starsze do tych wymienionych

Wiekiem auta się nie jeździ .
Wolałbym "stare" polo , niż " nowego " matiza albo seje .

Suzuki Swift, Fiat Seicento, Fiat Uno, Fiat Cinquencento, Opel Corsa. Chociaż osobiście poszukałbym jakieś Polo. Sporo jest takich małych autek. Musisz poszukać które Ci się bardziej podobają.

Kapuchon napisał:

Suzuki Swift, Fiat Seicento, Fiat Uno, Fiat Cinquencento, Opel Corsa. Chociaż osobiście poszukałbym jakieś Polo. Sporo jest takich małych autek. Musisz poszukać które Ci się bardziej podobają.

Albo jakiś niemiecki wynalazek pokroju Fabii, Polo, Ibiza z silnikiem 1.9 SDI albo Suzuki Swift 1.0/1.3 albo Daihatsu Charade 1.0 diesel/benzyna. Dodać można jeszcze Peugeota 206 czy Citroena AX z silnikiem 1.0/1.1L

jak chcesz gaz to lepiej kup benzyne i sam przerób. auto z gazem to auto mające byc tanie wiec raczej sie w nie nie inwestuje (poprzedni wlasciciel nie inwestowal), poza tym zużycie silnika będzie mniejsze

Instalacja kosztuje trochę, więc nie widzę sensu takiej roboty, jak można gotowe z LPG kupić.

Ja bym brał coś od znajomych, oczywiście jakby sprzedawali akurat.

Ja mam CC (czyli w sumie to samo co SC, tylko inny wygląd i ja mam 0.9 silnik) i śmiga fajnie, normalnie przyśpiesza, miejsca z przodu dużo, dla 1-2 osób starczy.Poza tym silnik 1.1 jest z rodziny Fire czyli to bardzo dobra jednostka, Matiz mi się nie podoba, już Tico wolę.
Uno rdzewieje, z silnikiem 1.4 szybkie, ale dużo pali.
Swifty są niezłe, ale nie wiem jak LPG trawią.

To że np. Polo jest starsze, to nie znaczy że jest gorsze, aczkolwiek bym nie kupił tego, wolę Ibizę czy nawet Felicię (trochę większa i łatwo o praktyczne kombi)

felicia 1.6 ( z silnikiem VW)
coś z opla, astra/vectra z silnikiem ośmiozaworowym.

do gazu to minimum 1.6

najlepiej kupić bez instalacji i zainwestować 2-3tys w dobrą sekwencję.
remont silnika gdy ktoś oszczędzał na lpg podobnie wychodzi

Matiz albo Seicento. Seicento lepiej kupić z silnikiem 0,9 niż 1,1. Sprawdzony mechanik tak mówił, gdy mój tato się o to dowiadywał. Matiz też w sumie może być jeśli na gazie. Siostra ma matiza i sobie chwali. Tylko, że ten siostry to piękny stan bo przebieg tylko niecałe 70tys. więc silnik prawie nówka ;) Polo bym nie brał, bo dość, że za te pieniądze to rocznik około 1997, to w dodatku większość w PL są cofane, bo dość dużo się tymi autkami robi. Golfy tak samo ;/ Poza tym jeśli kto montował gaz, to 100tys. przy aucie np. 10 letnim, bo młodszego za te pieniądze raczej nie będzie, jest przebiegiem wręcz nierealnym. Montaż LPG to koszt 3tys. złotych, więc wątpię żebyś chciał montować, chyba, że chodzi Ci o to najprostsze to jakieś 1000/1500zł.
O dziwo w matizie jest bardzo dużo miejsca. Porównując Matiza do Skody Octavii, Volksvagena Golfa, czy Volksvagena Bory, to w matizie dla pasażerów najwięcej miejsca jest. Bagażnik tylko mniejszy.

W Felce z tego co mi wiadomo na gaz lepszy jest silnik 1.3, no chyba że w dobrą sekwencje inwestujemy, nie mieszalnik, to i 1.6 da radę.Ale nie widzę sensu dopłacania dla 7 kucy, 68 czy 75 to i tak starczy, to nie jest fura do szaleństw.

Astra 1.4 60 kucy trochę słabe, ale na początek starczy, trwały, zaś 1.6 75km idzie dobrze (znajomy ma w Astrze G) i jest też trwały i elastyczny.

Vezyr, nie lepiej już kupić Vectre?
1. Ładniejsza
2. Tańsza
3. Silnik również dobry.
Poza tym 60 koni to nie jest takie słabe. Dla początkującego kierowcy lub kierowcy, który jeździ w miarę "normalnie", bez szaleństw wystarczy. 75 koni no może i lepsze, ale i 60 wystarcza ;)

Suzuki Swift 1999r. 1,3 benzyna. Spalanie w mieście - 10 litrów przy normalnej jeździe więc nie mówcie mi, że te samochody są ekonomiczne. Zresztą - części. Filterek powietrza chociażby. 30 zł do Swifta. 14 zł do chociażby Peugeota. I tylko nie mówcie mi, proszę, że "japońce się nie psują", bo to guzik prawda.

Poza ttym trochę dziwny temat jak na Skuterowo.

Nikt nie powie "japońce się nie psują" bo wszystkie auta się psują, a japońce są dobre i to jest prawda. Co do tych 10l przy normalnej jeździe z silnikiem 1.3 to coś dużo. Heheh, ostatnio Octavia 1.6 mojemu tacie spaliła niecałe 8l gazu ;D Po części na trasie, po części przy normalnej jeździe ;D

Vectra ma gorszą opinię, tam większość silników to 1.8, 2.0
W ogóle Hugo chciał małe auto, a Astra to już przesada-o Vectrze nie wspominam.Osobiście wolę Astrę, kombi ma i tak większy kufer niż Vectra Caravan (kombi)

Kisiu jest jeszcze wersja 3 cylindrowa 1.0 53 kucyki :D A i Swift to japoniec, ale składany na Węgrzech.

No co do części ja do CC 900 za 19zł kupiłem filtr oleju i powietrza :D Niech się autor wypowie, bo w sumie każdy coś pisze jako specjalista, więc to sobie możemy tak pisać :D

Edit: Kisiu ciesz się że nie musisz karmić Poloneza albo Nubiry: 12-14 litrów gazu lekką ręką xD Ale inna sprawa że Nubira 2.0 dobrze idzie.

Więc tak jak pisałem to ma byś małe auto,a nie Vectra. Po drugie z już zamontowanym gazem,nie będę do używanego auta za 5tyś. montował gaz za 2tyś. Po trzecie jakbyście coś znaleźli z województwa mazowieckiego to proszę o linki. Ewentualnie sama benzyna,ale z ekonomicznym silniczkiem. Diesel nie wchodzi w grę.

P.S. Ja wiem że Polo czy Corsa fajnie wygląda,ale jak z częściami porównując cenowo np z takim Seicento czy Matizem?

Taka corsa czy polo dużo droższe od SC czy matizka. Co do części to dokładnie nie wiem, ale jakiejś kolosalnej różnicy nie powinno być.

Części do Polo może są kilka zł droższe ale psują się znacznie rzadziej.