Dzwon sprzęgła- pytanie, porada

Witam!

Mam problem, ponieważ dzisiaj odkręciłem pokrywę przekładni, w moim NRG w celu pomalowania jej i pod nią ujrzałem dzwon sprzęgła, który wzbudził u mnie podejrzenia. Tu moje pytanie, oceńcie stan mojego dzwonu i powiedzcie, czy jest on do wymiany. Oraz co się może stać, jeżeli nie wymienię dzwonu i będę jeździł na takim, mogę coś zepsuć? :wow:

Moim zdaniem jest ok. Chodzi o te przebarwienia? One powstają na skutek temperatury i tarcia:)

Mój skuter ma ponad 8000 km przebiegu, w czerwcu skończy 6 lat, a dzwon ma jednolitą barwę. Na moje oko Twój, grocik, trza by już wymienić.

No ma lekkie przebarwienia, ale to nic. Moj tez ma, specjalista stwierdzil, ze jest nadpalone, ale jeszcze moge na nim jezdzic.

Sory, że odświeżam, ale sytuacja jest taka. Skuter był u mechanika jak jeszcze był śnieg ( ok. lutego) i po tym jak zobaczyłem ten dzwpn zadzwoniłem do niego, a on powiedział, że dzwon jest w porządku, można pomyśleć za rok nad paskiem. Tylko jest taki problem skuter jak jest zimny np. po 2 dniach postoju ( nawet po nocy) to do prędkości ok, 30m/h szarpie go i przerywa trochę. Jak przekręci się dalej manetkę jest spoko. Podejrzewam,że tak jest dopóki się nie rozgrzeje napęd. I od razu mówię, że to nie jest wina silnika!

Jak myślicie, za sprawą czego tak jest, możliwe, że to ten dzwon, żeby nie było, że kupie nowy i będzie znowu tak samo :D

Zimne i wilgotne okładziny sprzęgła:)

Chodzi ci o to, że jak są zimne i wil
gotne to szarpie? Z wilgocią to nie wiem, bo skuter jest garażowany. Czy da się jakoś uniknąć te szarpania? Dzwon w porządku?

Kup nowy, ew używany jak nie masz kaski. ;)
jak masz dużo pieniędzy to zainwestuj od razu w jakiś lepszy, z lepszym chłodzeniem.

Jak bede miał czas to może spróbuje skołować jakiś dzwon, żeby założyć i zobaczyć jak chodzi. Kupie zwykły, zamiennik za 61,9 jak coś, a Stage6 Wing Cooler się nie opłaca, drogi i podobno szybko okładziny zżera :-)

Dzwon masz przebarwiony od wysokiej temperatury,jeżeli powierzchnia styku z okładzinami jest gładka bez rowków, proponuję przeczyścić od wewnątrz drobnoziarnistym papierem ściernym i będzie OK.