dzwiny dzwiek z hamulca bebnowego. Prosze o SZYBKA POMOC

witam, ostsnio zauwazylem ze przy hamowoniu z hamuca bebnowego wydobywa sie dziwny dzwiek. dzieje sie tak tylko przy lekkim naciskaniu stopki. jezeli jest wcisnieta mocno, to nic sie nie dzieje. dzwiek jest trudny do opisania. brzmi to tak jakby do bebna cos wlecialo. co to moze byc
prosze o szybko odpowiedz

musisz sciagnac kolo i zobaczyc. Moze Ci sie hamulec skonczyl.

A nie lałeś czasem Karcherem po ośce ? w sensie na środek koła.

nie :D, ale jak pastowalem felge (pastą lekkościerno)to oczywiście mogło coś się dostać na ośke, ale to na 99% nie przez to. to musi byc jakaś inna przyczyna

Ciężko powiedzieć co to jest nie słysząc tego. Podaj chociaż przebieg bo cudotwórcami nie jesteśmy. Możliwe że do środka dostał się brud i teraz popiskuje ale zazwyczaj w sprzętach z niższej półki okładziny wykonane są z niezbyt dobrego materiału i lubią popiskiwać szczególnie gdy jest chłodno lub mokro.

Wątpie aby junak był z niższej pułki. Wystarczy się trochę zagłębić w budowę motoroweru(nawet można poczytać w internecie). Mam już przejechane 1600km, a hałas brzmi jak buczenie, ale dzieje się tak tylko gdy podczas gwałtowniejszego hamowania popuszczę dźwignię, czy tam pedał, lekko tylko na niego naciskając (tak ze już praktycznie nie hamuje)

Junak to już nie ten junak co lata temu. Teraz jest on chińczykiem jakich wiele. Jak naciskasz lekko hamulec a i tak prawie nie hamuje to szczęki ocierają się lekko o bęben powodując tym dźwięk. Naprawdę ciężko jest cokolwiek powiedzieć nie słysząc tego. Dopóki hamulce działają poprawnie i nie dzieje się nic innego to daj sobie z tym spokój.

Kapu, kolega arek7991 upiera się, że Junak niby nie jest produkcji chińskiej... luknij w temat Zipp Pro 50,lub coś innego .

Co do tych okładzin to najprawdopodobniej dostało się tam troszkę wilgoci i/lub piasku i dla tego piszczą.

madi napisał:

Kapu, kolega arek7991 upiera się, że Junak niby nie jest produkcji chińskiej... luknij w temat Zipp Pro 50,lub coś innego .

Niech sobie będzie w świecie przekonany że jeździ markowym sprzętem jeśli ma mu to jakoś pomóc. Ty jak i ja wiesz doskonale że tak nie jest ale nie mam ochoty użerać się z kimś takim.

Zgodzę się, że to nie ten sam Junak. Ale śmiać mi się chce jeżeli osoby, które nigdy nie miały kontaktu z tą maszyną piszą coś czego nie co im się wydaje, że jest prawdą. Ludziom takim powinno się usuwać konta. Mam nadzieję, że tymi słowami zakończę ten bezcelowy spór.

Oczywiście pozdrawiam was.