Dziwny dzwięk z przekładni speedfight 100

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Dziwny dzwięk z przekładni speedfight 100

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe lew lew 2 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe lew
    lew
    Użytkownik

Witam, mam problem ze swoim speedfightem 100, 3 lata temu został przywieziony z Niemiec i od tego czasu stał nieużywany w garażu, na ten sezon chciałbym go zarejestrować i dotrzeć(3 lata temu był wymieniony cylinder z tłokiem), teraz po odpaleniu i wejściu na wyższe obroty jest dziwny metaliczny dzwięk na filmiku poniżej 8 sekunda. zbierak kopki i bendix wyciągnięty więc to odpada(cała pokrywa była ściągnięta na filmiku. filtr powietrza oryginalny.

Co to może być?

https://www.youtube.com/watch?v=7HpHjdD3ck0

lew
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to mogą być zarówno pierścienie jak i rezonująca blacha wewnątrz wydechu

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe lew
    lew
    Użytkownik

pierścienie są nowe wraz z tłokiem olej jest w benzynie syntetyczny dzwięk jakby z przekładni. może to przełożenia są już zużyte?, możliwe że wydawały by taki dzwięk?

lew
    Zdjęcie profilowe lew
    lew
    Użytkownik

ściągnąłem pokrywę przełożeń sprawdziłem wszytkie zębatki wyglądają jak nowe(tylko olej był jakiś czarny ale to normalne), zalałem nowy olej tak jak w być powinno i dalej to samo. dodałem też więcej oleju do paliwa i nic nie pomogło, wariator rolki sprzęgło dzwon- wszystko wygląda jak nowe zostało wyczyszczone i przesmarowane. przy wyższych obrotach skuter się trzęsie i wydaję ten dzwięk jak na filmiku. Mogę ściągnąć wydech i bez wydechu odpalić i sprawdzić czy tego nie usłyszę?

lew
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie