dymi na czarno

witam mam chińczyka giantko 125cc model silnika 152qmi 4t i mam z nim problem nie mogę go zdiagnozować pewnego dnia wracałem z pracy i dałem mu gaz na max przez kilka minut po odpuszczeniu gazu skuter zaczął się dławić gasnąć i bardzo dymić na czarno dziś wymieniem cylinder,,tłok,uszczelniacze zaworowe,pierścienie,świece,uszczelki i dotarłem zawory silnik chodzi lepiej ale dymienie na czarno nadal pozostało i nie wiem gdzie tkwi porblem

czarny dym to nieprzepalona benzyna.
zakładając że to nie jest dopalanie brudów z wydechu sprzed wymiany to masz nadmiar paliwa w mieszance albo złe warunki spalania (niska kompresja(

po wymianie cylindra i tłoka odpaliłem nie zakładałem wydwchu i też dymil na czarno . Nie napisałem tego ale zamieniłem gaźniki używając starego i dalej jest to samo to ja już nie wiem poddaje się jeszcze jest opcja wymiany głowicy na nową wraz z zworami

regulacja zaworów, pomiar kompresji

Objawy zalewania paliwem. Przy wprowadzeniu silnika na wysokie obroty mogła ulec uszkodzeniu membrana w kraniku podciśnieniowym i zalewa silnik poprzez wężyk podciśnienia idący od kranika do króćca ssącego. Warto to sprawdzić, jeśli było wymienione praktycznie wszystko inne.