Dylemat: Junak 901 czy Barton Sprint

Witajcie. Zamierzam kupić motorower. Potencjalnymi kandydatami są wymienione w tytule Junak 901 oraz Barton Sprint. Czy moglibyście pomóc mi w wyborze jednego z nich? Jakie mają wady? Jakie zalety? Porównanie obu modeli. Do tego czasu miałem styczność jedynie z Simsonem S51 więc nie wiem zbyt dużo o motorowerach. Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam, Kacper.

obydwa motorowery to ta sama para kaloszy,ten sam silnik ta sama rama jedynie jaka jest różnica to w plastikach

Obydwa to to samo poza naklejkami na motorku i kolorem. Silniki są bardzo dobre i przy okresowych kontrolach luzu zaworowego, naciągu i smarowaniu łańcucha, wymianach oleju i dobrej stacji benzynowej będą nie do zdarcia. Silnik jest trwały i ekonomiczny a także podatny na tuning dzięki tanim częściom. Skoro miałeś Simsona to z tym także spokojnie sobie poradzisz - jedyną różnicą w stosunku do Sima będzie to że nie będziesz przy nim grzebał. :-)

Dziękuję za wypowiedzi. Chyba zdecyduję sie na Bartona, ale może moglibyście polecić mi jakieś dobre motorowery? Najlepiej z kilku ostatnich lat, lub nieco starsze.

Jestem użytkownikiem Junaka 901 z 2012 od 2 tygodni i byłem mile zaskoczony prowadzeniem i ogólną prezentacją, ale barton sprint to prawie identyczny motorower, ale zdecydowałem się na junaka i jego polecam ; )

Z tego co piszecie oba motory są dobre. Myślę również nad Bartonem Ranger Classic 125 ccm. Cenowo wychodzi taniej, a moc jest znacznie większa. A do tego wygląda całkiem ładnie. Czy możecie mi napisać jakieś wasze opinie na temat tego motorku? W Googlach próżno szukać informacji o Rangerze.