Dużo Oleju ;)

Witam !
Mam może głupie pytanko ale zadam je co mi tam ;)
Czy cokolwiek może sie stać ze skuterkiem jeśli dostaje on dużo paliwa czyli i z dozownika i z paliwa ( mieszanka ). Skuter dużo kopci i nie wiem czy zlać benzyna i dać bez oleju czy co.
Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego zrobiłem mieszankę ;)
Pozdro

Możesz mieć więcej nagaru, bo olej nie cały będzie się spalać i z czasem nawet może się przypchać wydech i zanieczyścić silnik.

Ok dzięki za odpowiedź.
Zadzwoniłem jeszcze do dziadka, który naprawiał migi 15 we wojsku i syrenki/warszawy w cywilu i powiedział, że może się okopcić świeca i może mieć problemy z odpalaniem itp.
Doleje benzyny do baku a jak to nie pomoże to spuszcze benzyne i naleje nową.
Pozdrawiam

okopcona świeca to raz a dwa możliwy nagar pod pierścieniami > spadek sprężania, przytarcie cylindra

przy prawidłowej dawce (1:50) po jakimś czasie wał i tak będzie pływał w oleju ale będzie to właściwa ilość
więc jak masz wątpliwości co do pracy dozownika to go odłącz i lej mieszankę

Nie ma za co.

Wyjeździj po prostu to co masz i potem nalej już bez oleju. Ja też raz czy dwa dolałem oleju do benzyny, bo stosowałem mixol, a on jest za gęsty na dozownik i dolewałem do baku. Potem zmieniłem olej na odpowiedni dla systemów dozownikowych.

Zawsze będe wlewał troche oleju do benzyny aby w razie awarii dozownika się nie zatarł ;) Jestem przezorny. Muszę posprawdzać przewody oleju, gdyż mam/miałem wyciek, lepiej wszystko posprawdzać.
Pozdrawiam

Dolewanie raczej da niewiele, bo w razie awarii dozownika oleju i tak będzie za mało. A tak z czasem zawalisz sobie wydech i silnik.

A sprawdzać instalację olejową powinno się co i raz.

Najlepiej zrobisz utrzymując w miarę pełny zbiorniczek oleju i koniecznie upewnij się czy korek ma dobre odpowietrzenie. Jeśli nie jesteś pewien zrób dziurkę gwoździem.

A jaką klasę lepkości ma olej którego używasz?