dozownik oleju speedifght 100

czesc, mam pytanie odnosnie dozownika oleju w speedfight. jest on sterowany elektrycznie, wczesniej pisalem, ze skuter kupilem jako nie jezdzacy ktory ponad rok stal na podworku. W weekend odpalilem no ale nie jestem pewien czy dozownik podaje olej, teoretycznie miernik na kablach pokazuje, ze dociera do niego napiecie. Jest mozliwosc sprawdzenia czy on dziala oprocz jazdy i oznaczenia poziomu oleju na zbiorniku i patrzenia czy ubywa? A moze lepiej go odpiac? Jak tak to czy wystarczy rozlaczyc wtyczke i czy jakos podcisnienie nie jest generowane i z wezyka bedzie sam silnik zasysal olej? Czy odlaczyc wezyk i zaslepic dziure?

odepnij dozownik od gaźnika, podaj mu zasilanie i obserwuj koniec rurki, powinny się powoli kropelki oleju pojawiać

rozumiem, że do baku mam wlać swoją mieszankę? Na czas odpięcia rurki od gaźnika zaślepić czymś dziurę czy silnik będzie normalnie pracował i nie będzie jakiegoś lewego powietrza ciągnął?

nie odpalaj silnika. interesuje cie tylko dozownik oleju.

Sorry trochę się pogubiłem. W jaki sposób mu podać zasilanie? Chodzi o przekręcenie zapłonu(stacyjki) czy na krótko pod 12v podpiąć?

na krótko. tylko sobie zidentyfikuj gdzie na wtyku masz plus a gdzie mase.
Z tego co kojarzę to tą pompką steruje moduł - ale nie wiem jak. Tzn że nie wiem czy podnosi i obniża napięcie na stykach pompki czy ją włącza i wyłącza cyklicznie (raczej to drugie). Ale to jak podłaczysz prąd a ona zacznie pompować non stop to i tak bedziesz wiedział czy działa i jak działa.

Ok dzięki za porade. Przyda się.

Jednka tym sposobem nie sprawdzę. Po odłączeniu wężyka olej cieknie cały czas ciurkiem nawet nie musiałem na krótko podpinać dozownika. Czy tak musi być czy to oznaka, że pompka rozwalona i nie trzyma? Może zrobić obieg zamknięty? Wywiercić dziurkę w górnej części dozownika i wetknąć tam wężyk i niech sobie pompka pompuje o ile działa? I mieszankę robić samemu a drugi koniec wężyka zaślepić jakimś wkrętem czy coś i niech sobie kawałek siedzi nasadzony na króćcu?

Pompa jest sterowana linka gazu chyba.

nie. olej jest zawsze podawany dozownikiem (pompą) mechanicznym lub zasilanym elektrycznie.
Grawitacyjnie to sobie opada paliwo ze zbiornika w typowych instalacjach z gaźnikiem, tam jest filterek o drodze…itd

Speedfight w zależności od rocznika ma pompe. Do połowy 2004 mechaniczną a kolejne modele elektryczną. To co opisujesz to bardziej wygląda na układ paliwowy z podciśnieniowym kranikiem a nie układ podawania oleju.

Wybacz moją niewiedzę. Jestem samoukiem i nie miałem doczynienia z jednośladami wcześniej. To mój pierwszy. Speedfight jest z 2001r i jest sterowany linka gazu. Rozgryzłem to dopiero jak na ebayu znalazłem pompkę oleju hehe.

czyli wręcz masz mechaniczny dozownik w który dawka oleju jest zwiększana wraz z otwarciem przepustnicy - linka gazu się rozdwaja na gaźnik i dozownik. Chinole to olali i uprościli konstrukcje redukując tą linke. Po prostu dozwonik podaje więcej im szybciej się kręci silnik i o żadnym zwiekszaniu dawki nie ma mowy.

Spoko. Tylko wczesniej tam pokrecilem troche jak czyscilem z brudu. Na lince jest kolnierz z gwintem i 2 nakretki. Pewnie jakas regulacja. Trzeba tam cos regulowac zeby na wolnych obrotach sobie olej pobieral silnik albo cos takiego?

skoro jest regulacja to trzeba pewnie jakos ustawić. ale nie znam wyjściowych wartości. są w manualu

Znalazlem na angielskiej stronie jakis manual. Sa 2 kreski. 1 na ruchomej czesci co linka ja napina i druga na samej pompce i maja na siebie nachodzic. Ustawilem tak no i zobaczymy. Czekam az mi plastiki przeschnal i polakieruje. Wtedy zloze do kupy i rucszam na wioche zobaczymy co z tego wyjdzie :slight_smile:

szał na wiosce :slight_smile: