Dozownik oleju ? - nie kopci ale pluje olejem z rury wydechowej

Jak w temacie.Skuter odpala dobrze,"chodzi" naprawdę bardzo dobrze,nie ma ze skuterem żadnych problemów.Zauważyłem że z rury wydechowej wydostaje się olej.Mam wydech Stage 6 PRO Replica Chrom.Po każdej jeżdzie musze rurę wycierać bo jest popryskana olejem.Nie widze aby na dozowniku była jakaś regulacja - ten dozownik chyba nie ma regulacji.Skuter jest na gwarancji,czy powinienem się domagać wymiany dozownika ?.Dziwi mnie fakt że jak się skuter rozgrzeje to nie widać aby kopcił,tylko gdy zapalam go rano to widze że z rury leci niebieski dym,ale nie jest to jakieś duże kopcenie.Co koledzy radzicie ? :).

To raczej normalne i nic z tym nie zrobisz.

Kolega z pracy ma skuter Zipp Quantum z dość dużym przebiegiem,on rurę ma suchą jak pieprz - czyli nie jest powiedziane że każdy skuter 2t pluje olejem.Rzecz w tym że po jakimś czasie ten olej zapcha mi tłumik (przedwcześnie)i będę musiał co chwila wymieniać watę tłumiącą w tłumiku.

Ja bym się nie przejmował, większa dawka oleju to większa żywotność silnika, wiesz przynajmniej ż enie zatrze się za szybko. A wymiana końcówki wydechu to prosta czynność.

Ja mam skuter 4T, ale w 2T tłumik wpływa na osiągi silnika. Tak jak mówił, on ma tłumik Stage 6 to nie są tanie rzeczy. Problemem mogą być zawory, Przynajmniej tak jest w 4T, że dymi na niebiesko.

Ja bym zrobił tak, hmm tylko nie wiem czy filtr paliwa przepcha mieszankę... No nic Ja bym zrobił mieszanke na 2litry paliwa i wlał do baku sprawdził ile weźmie oleju. A potem z dozownikiem. Jesli tam będzie trochę więcej to nic, ale jak weźmie 2-3x więcej oleju to jest problem.

Może silnik ma leprze smarowanie, ale nie po to jest na oleju napisane skład mieszanki (ile oleju na litr) żeby sobie dodać 2x więcej.

agentmb napisał:

Ja bym się nie przejmował, większa dawka oleju to większa żywotność silnika, wiesz przynajmniej ż enie zatrze się za szybko. A wymiana końcówki wydechu to prosta czynność.

Rozumiem że lepiej jak oleju jest więcej niż mniej,ale jest to równoznaczne z dodatkowymi kosztami (tłumik).Nadmiar oleju również chyba nie jest wskazany ?.