dotarcie

jak w tytule po ilu km skuter jest dotarty ? bo kazdy mowi co innego i juz niewiem sam kogo sluchac

Jaki masz skuter? Dotarcie zależy teoretycznie od producenta każdej firmy niby uniwersalny przebieg dotarcia to 400-800km : D

Google nie boli ..

Docieranie trwa od 400km do ok 700km i wtym czasie należy uważać żeby nie przegrzać jednostki tzn jedziemy 10km 20min postoju tu daje wykres:
5km-5min
10km-20min
20km-25min
30km-35min
40km-45min
50km-1h

Po prostu jeździj z prędkością do 40 tylko nie przegrzej go. A jeździj tak do ok 700-1000.

Prędkość nie ma znaczenia, podstawą jest aby nie przegrzać, czyli częste postoje, bo wiadomo, że przy docieraniu jest większe tarcie, a co za tym idzie wyższa temperatura.

Docieranie to nic innego jak umiarkowane uzytkowanie bez przeciazania,niskie obroty,wymiana oleju po 300km,stosowanie sie do zalecen uwidocznionych w instrukcji obslugi.

Przyjęło się że silnik jest gotowy do pracy na pełnych obrotach po 1000 km.

Jeśli chodzi a samo docieranie:

http://www.skuterowo.com/docieranie-silnika-wersja-ostateczna/

Jazda na różnych obrotach i postój na 10-15 minut po 10 km. To jest chyba najważniejsze.

ok dzieki za odpowiedzi
skuter to barton challenger

Czy ja dobrze docieram?jadę max20-30kmh,spuszczam z gazu i z tych prędkości albo do zera albo do 10kmh i znowu do20-30kmh i jeżdżę max 5km i jakieś min5-30min przerwy.I czy mogę manetkę na maxa do 30kmh i spuścić manetkę do zera?Proszę o szybką odp.:D

Czy ktoś pomoże?Czy ja dobrze docieram?jadę max20-30kmh,spuszczam z gazu i z tych prędkości albo do zera albo do 10kmh i znowu do20-40kmh i jeżdżę max 5km i jakieś min5-30min przerwy.I czy mogę manetkę na maxa do 30kmh i spuścić manetkę do zera?Proszę o szybką odp.:D

Więcej gazu, nie bój się..
Dojdź do 40 km/h i zejdź do 20-30 nie do zera..

Możesz również spokojnie jechać 10 km i robić przerwę na 10-15 minut

dzięki

a może jeszcze ktoś?Czy ja dobrze docieram?Mam przejechane 85km.jadę max30-40kmh,spuszczam z gazu i z tych prędkości albo do zera albo do 20kmh i znowu do30-40kmh i jeżdżę max 5km i jakieś min5-30min przerwy.I czy mogę manetkę na maxa do 40kmh i spuścić manetkę do zera?I czy można na dotarciu driftować po trawie z ciekawości pytam?Proszę o szybką odp.:D

a masz ustawione wolne obroty? Jezeli nie to pamietaj, ze gdy puszczasz ten gaz to motor ma slabsze smarowanid

ustawione mam ale jak zimny to gaśnie.A jak mają być ustawione?ja mam że jak jest ciepły to pyrka pomału.Dobrze mam ustawione czy ma wyrczeć?

Na zimnym nie może gasnąć, ma "wyrczeć". Musisz tak ustawić, żeby nie gasł na zimnym i na gorącym silniku.