Dotarcie Keeway Hurricane 2T

Witam, mam pytanie odnośnie dotarcia mojego huragana :D
Od razu zaznaczam ze na skuterach absolutnie sie nie znam, to moj pierwszy kontakt z taka maszynka, kupilem bo wkurza mnie stanie w korku samochodem. Kupilem nowke.
Jakby mi ktos mogl lopatologicznie, krok po kroku wytlumaczyc jak dotrzec ten skuterek. Ile na godzine jechac przez ile kilometrow, jaki olej, czy po odpaleniu odczekac zanim sie pojedzie, czy na poczatku jezdzic samemu czy mozna juz w dwojke, jak dlugie trasy itd-generalnie wszystko co wiecie na tem temat.
Jeszcze jakbyscie znali wszelkiego rodzaju przydatne rzeczy odnosnie tego skutera (kiedy pierwszy przeglad, jak i niego dbac-po prostu wszystko) to tez bym byl bardzo wdzieczny.
Z gory wielkie dzieki za odpowiedz :)

Ja właśnie kończę docieranie Kymco. Są różne szkoły - docieranie delikatne i docieranie na "ostro". Proponuję to wypośrodkować i jeździć normalnie - może być prędkość 45km/h ale nie dochodzić do niej z manetką odkręconą, tylko na wolniejszych obrotach. Nie śmigać z pasażerem przez pierwsze 800-1000km. Ważne, aby obroty mu zmieniać - nie pokonywać dłuższych tras z jednostajną prędkością obrotową, tylko ciągle tą manetką kręcić. Teoretycznie w 2T przy docieraniu nie należy puszczać gazu całkowicie, ponieważ przestaje smarować. I najlepiej nie zdejmować blokad przez pierwsze 1000km aż do dotarcia.
Pierwszy przegląd po 300km, a kolejny po 1000km.

Lej olej półsyntetyczny (dobry) i nie dolewajdo paliwa jeśli masz dozownik. Nie docieraj delikatnie tylko tak jak będziesz jeździł. Nagrzej przed jazdą trochę i nie przegrzewaj.

Ja ze swojej strony powiem tak że nie wiem czy takie docieranie "przepisowe" ma jakiś sens. Ja mam matrixa, kupiłem go jako nówkę i do 50km jeździłem spokojnie właśnie bez drugiej osoby itp. Potem jeździłem z drugą osobą, mieszkam w górzystej okolicy więc się silnik musiał namęczyć. Ale jest jedna rzecz, zawsze ale to zawsze go dogrzewałem, mam teraz na nim około 8000 km i jest jak nowy, jedyne co zmieniłem to świecę. Według mnie najważniejsze są dwie rzeczy, dobry markowy olej (mówię tutaj o 2T) i dogrzewanie silnika.