! Forum OFFtopic Dojazd, Trasa

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe madi madi 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kuba1995cezar
    kuba1995cezar
    Użytkownik

Witam, jestem nowy proszę o wyrozumiałość.
    Mam zamiar przyprowadzić mój skuter mianowicie Zipp Simpli z Miejscowości Kozłów ( wieś koło Jędrzejowa ) piękne tereny do jazdy skuterem latem. Ale Bardziej przydatny był by mi w mieście. Mieszkam w Czeladzi koło Katowic. Moje plany na przyjazd to koniec Marca Kwiecień ( może nawet wcześniej jeśli temperatura przekroczy 12 stopni, myślę że to odp. temperatura). Cała trasa ma ok. 125 km, czyli dosyć długa. jakieś 40% to drogi wiejski. Reszta to ruchliwa droga 78 Katowice-Jędrzejów. Podaje wam link planowanej trasy, proszę o poradę lub o korektę. Zrobiłem ok 900 km ( po wiejskich drogach więc myślę że dam rade ) 🙂
    <url>http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=210735526602346439498.00049b15f55c85d283886</url&gt;

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Nieźle, ambitnie!
    Dasz radę. Tylko zaopatrz się w podstawowe narzędzia i części. Tak w razie czego:)

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    kuba1995cezar
    Użytkownik

Części tzn. ?? Olej ( bo to 2t ) to wiadomo i kasa na paliwko. A jeśli chodzi o drogę to mogę.?? W końcu to nie autostrada tylko krajowa z pojedynczym pasem po jednej i drugiej stronie z poboczem.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

kuba1995cezar napisał:

Części tzn. ?? Olej ( bo to 2t ) to wiadomo i kasa na paliwko. A jeśli chodzi o drogę to mogę.?? W końcu to nie autostrada tylko krajowa z pojedynczym pasem po jednej i drugiej stronie z poboczem.

Tak, tak, możesz.
    A mówiąc o częsciach no to nie nie wiem może zapasowy pasek i blokade wariatora? Do tego spray do wypełniania dziurawych opon, żarówki…

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe Dopesc
    Dopesc
    Użytkownik

Nie przesadzajmy . NIech przed wyjazdem zrobi przeglad i juz. 120 km to nie tak duzo !

Codziennie dojezdzalem 23 km do pracy w jedna strone wiem ze nie wiele moze sie stac.
    Wiadomo ze „strzezonego pan Bóg strzeze” ale jesli skuter jest w dobrym stanie to 120 km nie zrobi na nim wrazenia.

Pozdrawiam.

kuba1995cezar
    Użytkownik

Dzięki 😀 Jak przyjadę to zdam relacje i wstawię jakieś zdjęcia.

Zdjęcie profilowe kwiecien2326
    kwiecien2326
    Użytkownik

Liczymy na to ;-))

Zdjęcie profilowe lechoo
    lechoo
    Użytkownik

Ja też jestem z Czeladzi i znam tamte okolice bo bywałem w Maluszynie koło Włoszczowej.Coś nie działa twój link więc napiszę ci jak ja bym jechał.Początek podróży oczywiście w: KOZŁÓW,LUDYNIA,OSTRÓW,WŁOSZCZOWA,DANKÓW DUŻY,KURZELÓW,MALUSZYN,SILNICZKA,POLICHNO,SILNICA,ŻYTNO,BUGAJ,MAGDALENKI,SEKURSKO,CIELĘTNIKI,RACZKOWICE,DĄBROWA ZIELONA,PRZYRÓW,ZALESIE,JANÓW,ZŁOTY POTOK,ZAWADA,ŻARKI,MYSZKÓW,LEŚNIAKI,CZEKANKA,SIEWIERZ,BOGUCHWAŁOWICE,MIERZĘCICE,TARGOSZYCE,TOPOROWICE,DĄBIE,MALINOWICE,PSARY,GRÓDKÓW GRODZIEC,CHELSEA CITY
    To nie jest jakaś dokładnie przemyślana droga , ale mniej więcej taką bym jechał bo nie jest strasznie ruchliwa,ale trzeba na niej też mieć oczy dookoła siebie.Jeśli masz dostęp do nawigacji to ustaw w niej najkrótszą i luknij co ona pokaże,a jeśli chodzi o temperaturę jaką masz nadzieje mieć powyżej 12 stopni to na taką trasę to myślę , że pięknie cię wypizga bo to jeszcze nie sezon na takie trasy nie mając odpowiedniego ubrania możesz zamarznąć bo to nie jest przejechanie 20 czy30 km tylko ciut więcej,ale mimo wszystko życze powodzenia!

Lechoo yamaha neos
    Zdjęcie profilowe Patrykk
    Patrykk
    Użytkownik

Najkrótsza droga pokaże trase na Olkusz, a potem trasą tzw. starą na kraków, która idzie na katowice.
    Jak nie chcesz jechać przez Olkusz, to ja bym się kierował na zawiercie, następnie na dąbrowę górniczą i czeladź.
    Jeżdzę dosyć często tą trasą i ogólnie polecam :).
    Trasa stosunkowo krótka i fajnie się jedzie.

Zdjęcie profilowe KilaFlash
    KilaFlash
    Użytkownik

A nie lepiej wyslac go kurierem ?? szybciej
    Nie zmarzniesz ,nie bedziesz chory,Skuterowi nic sie nie stanie
    Tylko koszt troche wiekszy chociaz jak by ci sie cos na trasie rozwalilo to moze byc drosze niz kurier albo spytaj sie kogosc moze ma jakies pojazd wiekszy do przerozenia wiec by ci pomogl 8)

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie