Dodawanie mocy 4t 50ccm - Jak??

Jak mogę dodać mocy mojemu chińczykowi? Romet 777 4t 50ccm strasznie wolno się rozpędza a pod górkę ledwo jedzie...w ogóle nie ma mocy...a jak jadę z kimś? Lepiej nie mówić. Mam zdjętą blokadę z gaźnika. Średnio rozpędzam się do 65-70km/h - v-max. Ale zanim się rozpędzę to chwilę zajmie. O podjeździe pod górkę nie wspominam nawet. Wiem że to 4 suw i że 4t są słabe ale jak mogę dodać mocy takim "domowym" sposobem?? Jakaś regulacja czegoś czy coś? I jakby co to nie chcę go przerabiać na 80 ani na nic innego...

No to musisz się z tym pogodzić jak nie chcesz cylindra wymianiać.

Możesz jeszcze pomyśleć nad wariatorem, ale to dużo ci nie pomoże.

Wyreguluj naped, trochę da ci to do przyspieszenia .

sprawdź jaka masz dysze w gaźniku i zmień na odrobinę wieksza,zobacz czy nie jest zblokowany na module cdi,i tak jak piszą inni wyreguluj napęd sprawdź gramaturę rolek, ale bez wymiany cylindra wiele nie zdzalasz

Ja bym ci jednak polecał ten cylinder jak masz znajomego mechanika to zrobi ci to za flaszkę lub 5 dyszek, Osobiście cylka 72 mam i rolki 6,5g i 65 km/h licznikowe pod duzą górkę i v/max 75-80

napęd reguluje się pod dany cylinder, i tu nie ma co regulować na cylindrze 50 cm3, bo on jest już wyregulowany. Jak dasz lżejsze rolki to może i będzie lepiej się zbierał, ale v-max spadnie Ci do 60. Najlepiej wymienić cylek, i wtedy bawić się regulacją napędu, gaźnika.