Docieranie Lambros'a

Siemanko Koledzy,
Mam pytanie do was, ile czasu/km powinienem docierać Lambrosa (2T) i jak? Wiem, że np. nie równe obroty są wskazane, ale na pewno nie będę go docierał tyle ile jest w instrukcji- 2000 km :|
Pomóżcie :)

P.S
Olej Castrol Power 1 Racing 2T (pełny syntetyk)- dobry na docieranie ?

Jaki cylinder? Żeliwny czy alu? Żeliwny docieranie to 800-1000 km alu 250-400 km.

Zasady podczas docierania są proste:
1. Nie przegrzewać
2. Nie przeciążać
3. Dobre paliwo i olej do zbiorników.
4. Zmienne obroty silnika.

Starać się jechać dopiero po rozgrzaniu silnika, niech popracuje sobie parę minut na wolnych obrotach.

damgad- cylinder----> nie mam pojęcia, wolałbym żeby był to alu. xD
Dzięx

Ja swojego docierałem 300km , to w zupełności wystarczy :)

Jak nie masz pewności docieraj tak jakby to był żeliwny. Ewentualnie spytaj sprzedawcy/serwisanta. Jak docierałem cylindry w Kymco S9 czy ND 4T i pytałem o wskazówki w instrukcji dotyczące docieranie to odpowiedź serwisanta była krótka - to są wskazówki zamulania a nie docierania :)

Unikaj na początku jazdy w dwie osoby, nie wskazane są też wycieczki w góry w okresie docierania :) Skuter mozna odblokować a nawet wg mnie lepiej się wtedy dociera z jednym zastrzeżeniem - w okresie docierania nie odblokowywać obrotów jeżeli takowa blokada na module jest.

Tak, blokada na module jest do 8000 obrotów/minute.
przy 46km/h z blokadą na wario i module miał max. obroty-czyli te 8tyś.
po zdjęciu tulei z wariatora skuterek bujał się do tych 70, ale już miał 6tyś obrotów przy 45/h. Z odblokowanym modułem dochodzi do 10tyś obrotów.

P.S chyba nie aż tak chaotycznie napisalem :D

Dasik, a ile czasu masz Lambro. ? i ile kosztowało cię zdjęcie blokad ?

Mam go od marca. hm, dokładnie 220zł:)