Docieranie cylindra, tłoka.

Witam, założyłem u siebie cylinder 80ccm wraz z tłokiem. Jak go najlepiej dotrzeć?

Jest to 2t czy 4t? Ja w swoim 4t docierałem przez 400km przez pierwsze 100km wlałem olej 15w40 i nie przekraczałem 35km/h i przed przejażdżką odpalałem go i chodził na wolnych obrotach z 5-10min. Po tych 100km wymieniłem olej na 10w40 i jeździłem też 35 lecz raz na jakiś czas dawałem mu do 60 i zwalniałem aby też ułożył się do wyższych prędkości. Po przejechaniu 200km jeździłem z prędkością 40-45km/h aż do przejechania 400km. Po przejechaniu 400km wymieniłem olej i jeździłem już z manetką do końca.

I ile już przejechałeś na tym cylindrze?

koło 6tys km i do tej pory chodzi jak zegarek :D Lecz niech się ktoś jeszcze wypowie co do docierania bo każdy ma inną wiedzę i każdy inaczej dociera skuter.

Podstawa to go nie katuj , jeździj okolo 40 km/h przez okolo 300km . Czasami go przycisnij tak do 3/4 manetki, zeby sie nie zamulił, jezeli to 4t to wymien olej przy 0--->30--->100--->300>1000km

Jak narazie przejechałem 50 km , jezdząc 30km/h . Na początku wlałem lepszy olej z Shella i mam zamiar wymienić go po 250 km. Przy zakupie nowego skutera , przegląd (wymiana oleju) jest po 300 km, wiec teraz nie wiem po ilu km wymienic ten olej.

Podobnie docierałem jak pawelek1991 tylko, że do 500km.
Co do wymian oleju pierwsza przy 100km,druga przy 300km a kolejna przy 1000km.

Witam mam problem ze skuterem to skuter 2t wymieniłem mu tlok cylinder nowe sprzęgło nowy wariatów i niechce się zbierać wchodzi na obroty gdy jest koło w górze co mu dolega proszę o pomoc

może jest słabiutki a może ma zbyt lekkie rolki lub zbyt twardą spręzyne centralną