Do pracy i z powrotem, do 3000zł

Witam,

poszukuję środka transportu do pracy i z powrotem. Mieszkam na obrzeżach Krakowa i potrzebuję dojeżdżać do centrum. Obecnie korzystam z samochodu (kat B od ponad 3 lat), ale niestety dużo czasu marnuję w korkach. Do tego dochodzi kwestia finansów. Połączenie komunikacją miejską jest słabe, a bilet miesięczny do tanich nie należy. Ponieważ w temacie dwukołowców nie mam praktycznie żadnego pojęcia, to chciałbym poprosić Was o poradę. Ważne cechy nowego środka transportu:
- ekonomiczny,
- niezawodny,
- sprawne poruszanie się w mieście,
- cena do 3000zł (wolałbym, żeby to było bliżej 2000zł).

Mam jeszcze kilka pytań:
1) jakie dodatkowe rzeczy są potrzebne poza samym pojazdem i jaki to jest koszt (kask? specjalne ubranie?)
2) jakie jest realne spalanie pojazdu?
3) ile wynoszą koszty utrzymania pojazdu (serwisowanie? ubezpieczenie? przeglądy?)
4) ile realnie dni w roku można korzystać z takiego pojazdu (deszcze, śnieg, zimno)?

Pozdrawiam,

Stefan

Celowałbym w markowe sprzęty (Japonia, Włochy, Francja, Tajwan) Yamaha Majesty, Piaggio X8, X9, Xevo, Aprilia Atlantic, Kymco AGILITY im więcej zainwestujesz przy zakupie tym mniej będziesz miał problemów w przyszłości (oczywiście teoretyczne bo egzemplarze z 2002-2005 roku muszą mieć słuszny przebieg).
Nie oszczędzaj na kasku 250-300 zł to minimum, niezastąpione są rękawice motocyklowe 100-150 zł (letnie/jesienne), kurtka moto choć droga to bardzo przydatna rzecz wystarczy tekstylna z podpinką byleby miała ochraniacze lub wzmocnienia 300-500 zł.

Cóż ci doradzić,doradzę ci jak mojej sąsiadce majesty 125[też wcześniej nie miała styczności z moto a teraz mimo zimna auto stoi a ona twardo tyra] łatwo się prowadzi mało pali i jest tania a wygląd sam oceń taka jak w linku.
http://olx.pl/oferta/yamaha-majesty-125-mbk-skyliner-125-kat-b-CID5-ID7m8mP.html#bd49c5d32e
https://www.youtube.com/watch?v=F2S8m00uriQ

Witam,

szukam skutera, którym będzie mi się dobrze dojeżdżało do centrum miasta. Mieszkam na obrzeżasz Wrocławia i z dojazdem jest niekiedy problem, a rowerem nie zawsze można. Coś ciekawego i nie drogiego.

Pisać widać umiesz, to i czytanie w podstawowym zakresie zapewne jest Ci nie obce. No to weź i poczytaj, nawet to, co napisano powyżej. Zajmie Ci to mniej czasu niż odpowiadanie na takie jak Twoje pytanie po raz setny na tym forum...