Diagnoza cewki zapłonowej

Moja cewka zapłonowa to chiński standard od 50. Taka zwyczajna. Dziś przestała dawać iskrę. Używam jej ponad półtora roku. Do niedawna wszystko było ok ale dziś się okazało, że już tak nie jest. Nie daje iskry, nie "kopie". Opór uzwojenia pierwotnego to 0,6 oma, a wtórnego jakieś 600 kiloomów. Gdy podłączałem mały zasilacz to był pobór prądu ale iskry żadnej nie.

Próbowałem zapalić skuter łącząc styki włącznika rozrusznika (tego przy module), bo czujnik świateł stopu zamarzł.

Powiedzcie mi czy kupować nową cewkę czy jeszcze coś próbować robić z tą?

jeśli koszt nowej cewki nie jest duży to nie warto sobie nerwów psuć ;).

Ja lubię się po prostu pobawić ale pewnie wymienię, bo komplet cewka - przewód - fajka kosztuje 50 zł, a jeśli się da kupić samą cewkę to pewnie mniej tylko zastanawiam się czy cewka mogła tak nagle paść...

Dziś byłem na Orzechowej w AceBikerze ale mieli tylko komplet Naraku za 87 zł więc odpuściłem. U pana Adama w Motolizaku jest komplet po 30 zł. Samą cewkę trudno jest znaleźć.

Moja wytrzymała prawie dwa lata. Kumpel z serwisu mówił, że to i tak długo.

bo ja wiem czy długo , u mnie ma prawie 3 lata, i nawet była całkowicie zanurzona w wodzie :D i działa bardzo dobrze

Kisiu1981 napisał:

Opór uzwojenia pierwotnego to 0,6 oma, a wtórnego jakieś 600 kiloomów. Gdy podłączałem mały zasilacz to był pobór prądu ale iskry żadnej nie.

Sprawdź czy przewód wysokiego napięcia nie jest uszkodzony. Może nie jest dobrze wkręcony, albo gdzieś ma przerwę?

Prąd do cewki dochodzi? Obejrzyj przewody prowadzące do cewki. Moduł jest w porządku?

Wyjąłem cewkę i wykręciłem przewód w.n. Podłączałem i nic nie kopało. Zresztą problem się rozwiązał, bo już kupiłem nową. Ale nie wiem czy zapali, bo akumulator padł. Moduł mam jeszcze drugi i jak coś to zamienię.

sprawdż czy cała elektryka działa poprawnie, czy to napewno cewka czy może problemy z masą, kabelek się przetarł...

Zobaczę, posprawdzam. Ale najpierw muszę naładować akumulator. W sobotę może pobawię się w testowanie wszystkiego. Do niedawna było ok więc niby teraz też być powinno...

Po wymianie modułu skuter zapalił z pół strzała. Dzięki, Agentmtb! Piwo dla Ciebie!

Cieszę się, że mogłem pomóc.