Daelim NS 125 Otello

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Daelim NS 125 Otello

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 5 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Hej,
    chciałem pokazać Wam mój skuter. Jest to Daelim NS 125 Otello. Ma 125ccm pojemności, silnik 1-no cylindrowy, 4-ro zaworowy, chłodzony powietrzem i olejem. Predkość maksymalna to 115 km/h katalogowo, ale mój ma już 10 lat i trochę zabrudzony gaźnik i filtr (akurat trwa wymiana tych części ) i tylko 90 km/h leci. No to teraz fotki.. oglądajcie i oceniajcie, z góry mówię, że nie jest to jakiś super klasy skuter.

Anonimowy

I jeszcze warto dodać, że 4-ro suwowy 🙂
    A ten tego … wiesz, że gaźnik i filtr wystarczy wyczyścić, a nie wymieniać ? 😛

Anonimowy

To już wiadomo skąd chińczyki ściągnęli, bo jest bardzo podobny do tych wielkich popularnych chińczyków :D, sam myslalem że to chinol, ale po przeczytaniu że ma 10 lat zmieńiłem zdanie 😉

Anonimowy

Powiedz jak to się spisuje 😉

Anonimowy

RudY napisał:

A ten tego … wiesz, że gaźnik i filtr wystarczy wyczyścić, a nie wymieniać ? 😛

wiem, ale nie mam go od nowego, a nie wiem czy poprzedni właściciel coś z tym robił dlatego wolę wymienić i mieć z głowy. ;]

Courte napisał:

o już wiadomo skąd chińczyki ściągnęli, bo jest bardzo podobny do tych wielkich popularnych chińczyków 😀 , sam myślałem że to chinol, ale po przeczytaniu że ma 10 lat zmieńiłem zdanie 😉

Tak wiele skuterów jest podobnych do tego, a zwłaszcza Zipp Quantum. Wspólną cechą chinoli i Daelima jest tylko wygląd, a silnik i podzespoły pochodzą od Hondy.

Dywersant napisał:

Powiedz jak to się spisuje 😉

Jest wręcz bezawaryjny. Jedyne co mnie spotkało to to, że wytarły się ząbki w feldze, no ale po 10 latach ma prawo coś nawalić. Super się jeździ tzn. bardzo elastyczny silnik. Jak trzeba przycisnąć na trasie przy wyprzedzaniu ładnie się wkręca i ciągnie do przodu. W mieście można się przecisnąć między samochodami ( bo jednak mały on nie jest ), nie pali dużo w takiej typowo miejskiej jeździe, do kufra wejdą zakupy ( nie małe :p ), w dwie osoby też nie jest źle prawie nie ma różnicy.

Anonimowy

Pawełek napisał:

nie wiem czy poprzedni właściciel coś z tym robił dlatego wolę wymienić i mieć z głowy. ;]

ale gaźniki się nie zużywają 😉 nawet jakby motor zatarł poprzednik to gaźnikowi by się nic nie stało. chyba że wymieniasz na większy, no a filtr to wystarczy gąbkę wymienić

Anonimowy

mi się nie podoba, stylistyka zbyt taka masywna, okrągła i wgl.
    za bardzo z chinami mi się kojarzy. co do silników hondy to miałem pisać coś w stylu „hahaha gdzieś Ty to wyczytał” itd ale obczaiłem neta i faktycznie jest wzmianka o tym że Honda w 81′ zaczęła udzielać wsparcia technicznego dla motocykli Daelim.
    Mimo to i tak bym jednak tego nie kupił ponieważ w ogóle mi się nie podoba.
    ale życzę żeby chodził jeszcze dłuuugo. a gaźnik jak wspomnieli już koledzy się nie zużywa i wymiana go na nowy to tylko strata kasy. filtr możesz wymienić ale po co gaźnik? xd
    a słabo idzie to może zawory się troszkę rozregulowały? 10lat na 4T i jak to podobno z hondą ma do czynienia to nie jest dużo żeby osiągi aż tak spadły. 90kmh to 50ccm w 2T potrafią wyciągnąć po dobrym zestrojeniu przynajmniej te z biegami.

Anonimowy

Pawełek napisał:

Jest to Daelim NS 125 Otello. Ma 125ccm pojemności,

a myślałem ze pieset ccm-ów 😆

nie no fajny squt :pp

😎

Anonimowy

Mafioz napisał:

mi się nie podoba, stylistyka zbyt taka masywna, okrągła i wgl.
    za bardzo z chinami mi się kojarzy. co do silników hondy to miałem pisać coś w stylu „hahaha gdzieś Ty to wyczytał” itd ale obczaiłem neta i faktycznie jest wzmianka o tym że Honda w 81′ zaczęła udzielać wsparcia technicznego dla motocykli Daelim.
    Mimo to i tak bym jednak tego nie kupił ponieważ w ogóle mi się nie podoba.
    ale życzę żeby chodził jeszcze dłuuugo. a gaźnik jak wspomnieli już koledzy się nie zużywa i wymiana go na nowy to tylko strata kasy. filtr możesz wymienić ale po co gaźnik? xd
    a słabo idzie to może zawory się troszkę rozregulowały? 10lat na 4T i jak to podobno z hondą ma do czynienia to nie jest dużo żeby osiągi aż tak spadły. 90kmh to 50ccm w 2T potrafią wyciągnąć po dobrym zestrojeniu przynajmniej te z biegami.

to już kwestia gustu.. to jest mój pierwszy skuter, zwłaszcza, że nie mam A1, a że przypomina 50-tki to kupiłem. Po drugie był blisko mojej miejscowości i nie za dużą kasę. Jednak teraz chce zrobić A1 i kupić Hondę Varadero. A i dzięki za podrzucenie info o tych zaworach.. zobaczę może faktycznie z tym coś jest i wstrzymam się na razie z wymianą gaźnika..

Anonimowy

no nie wymieniaj, przeczysz go tylko i starczy nie ma sensu gaźnika wymieniać, nowy będzie tylko czyściejszy xD

Anonimowy

ani to ładne anie to turystyk ani do stuntu , takie nijakie

Anonimowy

wrona napisał:

ani to ładne anie to turystyk ani do stuntu , takie nijakie

nie podoba się to nie.. ważne, że nie muszę po mieście z buta zapier*****, a przy okazji trochę frajdy z jazdy.

Anonimowy

Pawełek napisał:

Hej,
    chciałem pokazać Wam mój skuter. Jest to Daelim NS 125 Otello. Ma 125ccm pojemności, silnik 1-no cylindrowy, 4-ro zaworowy, chłodzony powietrzem i olejem. Predkość maksymalna to 115 km/h katalogowo, ale mój ma już 10 lat i trochę zabrudzony gaźnik i filtr (akurat trwa wymiana tych części ) i tylko 90 km/h leci. No to teraz fotki.. oglądajcie i oceniajcie, z góry mówię, że nie jest to jakiś super klasy skuter.
    Też mam taki super maszynka :564:
    Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anonimowy

I jak Ci się sprawuje? Mam zamiar go sprzedać na początku sezonu i odłożyć kasę na prawko kat. B a resztę kasy jakoś zagospodarować 😛

Anonimowy

Pawełek napisał:

I jak Ci się sprawuje? Mam zamiar go sprzedać na początku sezonu i odłożyć kasę na prawko kat. B a resztę kasy jakoś zagospodarować 😛

spisuje się swietnie mało pali ma kopa jest bez awaryjny super sprzęt pozdrawiam :564:

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie