Czyt to jest zawirowacz powietrza?

Witam dzisiaj jeździłem skuterem (zumico avatar) i po najechaniu na duży wybuj odłączyła mi sie rurka kolega mówił że to zawirowacz spalin, ale nie jestem pewien i pytam o rade was co to jest http://www.skutery-forum.pl/download.htm?id=523 rurka biegła od tej dziury do baku z paliwem. I co mam z tym zrobić

Cofon daj wyraźniejsze zdjęcie

nie wyraźne to zdjęcie, ale zdaje mi sie że to zawirowacz spalin. Jeśli to szło do tłumika to utnij do końca i zaspawaj, tyle.

Daj lepsze foto to ci powiem czy to to

Kolega pisze cytuję
"...rurka biegła od tej dziury do baku z paliwem...."

Więc nie szło do tłumika :) Czytajmy ze zrozumieniem :)

Wedle mnie: odpowietrznik lub przelew lub zrzucenie nadmiaru paliwa do baku.
Moja sugestia: jak szło do baku niech lepiej tam idzie:)

A mi się wydaje że to jest pokrywa zaworów od której odchodzi aluminiowa rurka. Zgadłem ? Chociaż od pokrywy zaworów aluminiowa rurka nie idzie do baku paliwa. Hmm daj lepsze zdjęcie.

WODZU napisał:

Kolega pisze cytuję
"...rurka biegła od tej dziury do baku z paliwem...."
Więc nie szło do tłumika :) Czytajmy ze zrozumieniem :)
Wedle mnie: odpowietrznik lub przelew lub zrzucenie nadmiaru paliwa do baku.
Moja sugestia: jak szło do baku niech lepiej tam idzie:)

Czytajmy ze zrozumieniem ? Ok.Ale nie jest napisane,gdzie ta "dziura" się znajduje i nie jest wykluczone że w okolicach kolanka/tłumika.Z tego co tam widać to jest chyba koło cylindra,bo na górze widać linkę do gaźnika.

TERMIT_PL napisał:
Czytajmy ze zrozumieniem ? Ok.Ale nie jest napisane,gdzie ta "dziura" się znajduje i nie jest wykluczone że w okolicach kolanka/tłumika.Z tego co tam widać to jest chyba koło cylindra,bo na górze widać linkę do gaźnika.

Ja się posługuję źródłem docelowym, tzn. tym które określił pytający - nie domniemaniami i plotami. Jeżeli zainteresowany zmieni zdanie wtedy będziemy pisać na inny temat. Na chwilę obecną idzie do baku. Nie róbmy plot i domniemań.

Pozdrawiam

WODZU napisał:

Kolega pisze cytuję
"...rurka biegła od tej dziury do baku z paliwem...."
Więc nie szło do tłumika :) Czytajmy ze zrozumieniem :)
Wedle mnie: odpowietrznik lub przelew lub zrzucenie nadmiaru paliwa do baku.
Moja sugestia: jak szło do baku niech lepiej tam idzie:)

A ja zasugerowałem się tym:

Culfon napisał:

kolega mówił że to zawirowacz spalin, ale nie jestem pewien i pytam o rade

I drugie w moim starym skuterze "Baotian" było coś podobnego do tego i to był zawirowywator.

No ale jak to idzie do baku to może to przelew

Jednak po odłączeniu sie jej skuter dalej działa tylko że głośniejszy jest.