Czym się różni BP95 od 98?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Czym się różni BP95 od 98?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Jak w temacie. Chciałem się dowiedzieć dlaczego na bp98 lepiej jedzie. Wiem że ma więcej oktanów ale nie wiem za bardzo co one oznaczaja:/

Anonimowy

Formalnie 98 powinna dawać lepsze osiągi :mrgreen: ale niewielkie 😛 Do niektórych motorowerów i skuterów nie wolno lać 98 bo można silnik rozwalić ( beka z tego ale to w sumie chiniole :D) P.S. Chyba dałeś to w zły dział 😛 Pzdr

Anonimowy

Do rometa 777 leje jak na razie 98 i lepiej ciągnie ale skoro mówisz że mogę silnik rozwalić do będe lać 95 😛 😛

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.

Anonimowy

Rożnica jest w liczbie oktanowej, co w przypadku seryjnego skutera 50ccm nie ma znaczenia. Aaa… liczy się tez dobre samopoczucie wlasciciela 😀

Anonimowy

Więc dla dobrego samopoczucia naleje 98 😉 [ Dodano: 2008-07-09, 21:41 ] DZX temat można zmknąć.

Anonimowy

Zamykam i od siebie dodam ,że kiedyś na TVN Turbo był kiedyś ciekawy test właśnie nt.tych wszystkich paliw niby zwiększających osiągi itp. I wyszedł ciekawy wniosek z testów na hamowni. Samochody rodzinne czyli o mocy ok 90km(gdzie pojemności są nie wątpliwie większe od 50 ccm) miały przyrost mocy najwyżej 2-3 koni. Jedyne zadowalające rezultaty wystąpowały w samochodach o seryjnie dużej mocy i pojemności(tu wykorzystane było Subaru Impreza).W tym wypadku przyrost mocy wyniósł ok. 20 koni mechanicznych. Wniosek. Aby wzrost osiągów po zalaniu takiego paliwa był rzeczywisty ,a nie wynikiem efektu placebo ,trzeba posiadać samochód/motocykl o seryjnie dużej pojemności i mocy ,aby uzyskać rezultaty ,co do 50 ccm nie pasuje. Więc licząc na większą moc nie warto lać tego typu paliwka.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie