Czym ładować aku?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Czym ładować aku?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe norbert1710 norbert1710 7 lata temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe CactusMan
    CactusMan
    Użytkownik

Witam.Do tej pory w moim skuterze miałem aku żelowy i ładowałem go ładowarką.Ostatnio kupiłem nowy aku kwasowy-czym go ładować prostownikiem czy ładowarką? Czy jest różnica przy ładowaniu akumulatora żelowego czy kwasowego?

Zdjęcie profilowe ArtekToros
    ArtekToros
    Użytkownik

witam , musisz kontrolowac prąd ładowania – dla ołowiowo kwasowych prąd łądowania = pojemność Q/10 czyli jak typowo dla skuta 7 Ah = prąd ładowania 0,7 A/.. oczywiście jest to prąd startowy. potem spada w miarę ładowania akumulatora. Jełsi masz ładowarkę do żelu to system mikroprocesrowy bedzie ustawiał mneijsza wartość prądu ładowania Q/20 przeważnie. więc krzywdy ołowiowokwasowemu nei zrobisz,, dłużej bedziesz ładował co wyjdzie amu na zdrowie , mniejsza temeratura ładowania. Warto kontrolowac woltomierzem napięcie przy jakim następuje ładowanie– graniczna wartość to 15 V dla żelowuch jest ona trochę mniejsza. napiecie buforowania to około 13,8 V max — czyli formowanie aku , pozdrawiam

Zdjęcie profilowe CactusMan
    CactusMan
    Użytkownik

Dzięki za wyjaśnienie.Pzdr

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Ja ładuje prostownikiem samochodowym ustawiając go na najniższą moc.

o
    Zdjęcie profilowe norbert1710
    norbert1710
    Użytkownik

ustaw na 12v prostownik i jazda

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie