Czy zakup motocykla Zipp Neken 50 to dobry wybór ?

Posiadam skuter oczywiście chińską 50 HangLong LB50QT-21 i zamierzam na nowy sezon przesiąść się na coś bardziej fajnego do jazdy z dziewczyną po mieście i przeważnie wypady nad jezioro . Zastanawiam sie czy Zipp Neken 50 to dobry wybór skoro w ostatnim czasie znalazłem na youtube filmik ( http://www.youtube.com/watch?v=XzkVBEnZ79I ) gdzie pewna osobą od nowości pokazywała stan po przejechaniu danej ilości km aż przy 6 tyś . rama pękła przy kierownicy . Wiele wypowiedzi czytałem aż sie pogubiłem ;/ jedni mówią że to badziew inni że koleś miał pecha bo pewnie przeciążył bardzo wyznaczoną ładowność choć w pewnych krajach na jednym skuterze potrafi jechać cała rodzina xD jeden między nogi ,dwóch na siedzeniu i jeden na bagażniku .prosze o opinię na temat zipp Neken . Z góry dziękuje .

no chłopak miał pecha haha ;D

Wadliwy egzemplarz :)

LukowskiChlo... napisał:

no chłopak miał pecha haha ;D
Wadliwy egzemplarz :)

To cena kompromisu ludzi decydujących się na taką tanią jakość...
Jaka cena taka jakość. Dla niektórych zadowalająca, dla niektórych nieakceptowalna...

Czyli mam rozumieć że przy skuterze moaże wystąpić taka sama wada ? skoro kolesiowi to sie złamało to i w skuterze chińskim może tak samo być, więc czy skuter czy zipp neken takie samo ryzyko występuje w obu przypadkach z powodu produkcji chińskiej ?

Dingo, przecież mnóstwo ludzi w Polsce jeździ na chińskich skuterach. To znaczy, że wszyscy wymieniali ramę, albo ją wzmacniali?
Nie. Wiadomo, że taki przypadek miał prawo się zdarzyć, ale złamanie ramy bez winy użytkownika zdarza się może raz na kilka tysięcy skuterów. Osobiście chyba nigdy o złamaniu się ramy samym z siebie nie słyszałem. Co innego jak na moto stuntujesz, tym bardziej chińskim moto, wtedy trzeba się bawić w wzmacniania itp, bo rama jest narażona i prędzej czy później może pójść, ale jak normalnie jeździsz to nic się nie stanie.

zgadzam sie z Ryglos nikt nie wie co wyprawial z ta rama
znam niemalo chinskich jezdzcow i nikomu nawet sie nie skrzywila rama a co dopiero zlamala z tym ze jezdza normalnie bez zadnych stunow kolek palen gum itp
jezeli wlasciciel nie wyprawial zadnych psikusow to naprawde mial pecha powtarzam nikt nie wie jak jezdzil po czym i co wyprawial tu moze tkwic problem

ok.Dzięki :) a czy dobry wybór było by kupienie zipp nekon 50 aby pośmigać z dziewczyną gdzieś w miłe miejsca czy macie może jakieś propozycje co można było by kupić tak do 2.500zł

DingoFrox napisał:

czy macie może jakieś propozycje co można było by kupić tak do 2.500zł

hmm... do 2.5tys. zł kupisz w miarę dobry kask, jakąś przeciętną kurtkę i spodnie, no i moze starczy Ci na jakieś rękawiczki... Ale cudów za taką kasę nie oczekuj... Jakość protektorów w tych ciuchach będzie przeciętna... Niestety, dobry ubiór gwarantujący bezpieczeństwo motocyklisty nie jest tani...

Hindenburg napisał:

DingoFrox napisał:
czy macie może jakieś propozycje co można było by kupić tak do 2.500zł

hmm... do 2.5tys. zł kupisz w miarę dobry kask, jakąś przeciętną kurtkę i spodnie, no i moze starczy Ci na jakieś rękawiczki... Ale cudów za taką kasę nie oczekuj... Jakość protektorów w tych ciuchach będzie przeciętna... Niestety, dobry ubiór gwarantujący bezpieczeństwo motocyklisty nie jest tani...

LOJ
chlopak zadaje pytanie a ty jakos nie na temat
a marginalnie zastanawiam sie w czym ty jezdzisz -?

dołóż do 3.000 i kup, jak się trafi oczywiście aprilie rs 50, albo skuter? sr, speedfighter czy moze jakis rox z duzym przebiegiem z 2002/2001 roku :)

a jak chcesz coś podobnego, 100% lepszego, nawet więcej do tego łatwy w naprawie to simson s51

Co do tego filmiku - rama się złamała bo stawiał moto na koło i szybko opadał. Te motorki nie są stworzone do stuntu więc nie ma co się dziwić, że rama pękła. Przy normalnym użytkowaniu nic by się nie stało.

po prostu powiem Ci wprost nie kupuj tego dziś około godziny 14 jechałem i stało się to samo co w historii nekena czyli podczas jazdy pękła rama od kierownicy i wypadła nie radzę tego kupować chyba że dorobicie sobie lepsze wzmocnienia kierownicy... Motor dobrze służył aż do dzisiejszego momentu z góry mówie uważajcie na to...