Czy trzeba docierać Torosa F16 ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Czy trzeba docierać Torosa F16 ?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pietro Pietro 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Cześć. Nie chcę nikogo irytować tym tematem ale słyszałem że docieranie to przeżytek z czasów PRL-u. Pytam o docieranie tego konkretnego skutera. Czy coś się stanie jeżeli będę jeździł nim normalnie ale pilnował żeby silnik się nie przegrzał?

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

docieranie to nie przeżytek to obowiązek.Jak masz gwarancje to pisze jak trzeba docierać.ale zależy z jaką prędkością będziesz jeździł jak max.40 to tak i pamiętaj o tym żeby się nie przegrzał co 15km przerwa 15 min.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D
    Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

Jak go nie dotrzesz to długo nie pojeździsz ! ; d Nie przegrzej go, ale nie jeździj też jak niektórzy po 25 km/h. 40-45 byle by go nie przegrzać.

Szlachta w korkach nie stoi ; d

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    matol1798
    Użytkownik

Aha. Dzięki za odpowiedzi.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

matol1798 napisał:

Cześć. Nie chcę nikogo irytować tym tematem ale słyszałem że docieranie to przeżytek z czasów PRL-u. Pytam o docieranie tego konkretnego skutera. Czy coś się stanie jeżeli będę jeździł nim normalnie ale pilnował żeby silnik się nie przegrzał?

Dobrze słyszałeś, tylko źle zrozumiałeś. Za czasów PRL-u docierało się nawet nowe samochody, a motocykle i motorowery uznawane były za dotarte po przebiegu 1500km. Teraz docieranie wynosi ok.500km przebiegu.

matol1798
    Użytkownik

Pietro napisał:

matol1798 napisał:

Dobrze słyszałeś, tylko źle zrozumiałeś. Za czasów PRL-u docierało się nawet nowe samochody, a motocykle i motorowery uznawane były za dotarte po przebiegu 1500km. Teraz docieranie wynosi ok.500km przebiegu.

Zacytuję kolesia który wypowiedział się o docieraniu:

,,Cały czas śledze tema i zastanawiam się co za bzdury tu każdy pisze o jakimś „docieraniu”
    Ten silnik na początku jego eksploatacji wymaga tylko częstrzej wymiany oleju z uwagi na niedoskonałości powstałe podczes produkcji takie jak wióry i inne zanieczyszczenia…
    Opcja docierania istniała w latach 70-80-tych w naszych prl-owskich myślach technicznych gdzie olej był jak błoto i przysłowiowym maluszkiem można było jechać „na dotarciu” 60km/h
    Dziś kupując nowe auto, w ASO nic nie wspominają o docieraniu podobnie jest z motorami czy skuterami – to tylko mit tamtych czasów…
    Co druga osoba też w tym temacie wypisuje że skuter potem osłabnie… He he, niech rozwinie swoją teorie i ją udowodni.
    Ja własny skuter eksploatuje normalnie jedno co to po samym zakupie zlałem ten chiński olej i nalałem normalnego, oczywiście do silnika silnikowego, do przekładni przekładniowego, ponowną taką wymiane zrobiłem przy 300km a teraz przy 500km i skuter lata jak szalony.
    Co do blokad to fabrycznie ich raczej nie było od poczatku jeździłem z pełnym gazem jak i wolniej… Moja waga to 100kg wiec może 55km/h to jego maksymalne możliwości wioząc mnie… 🙂 ”

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Racja, koleś trochę przegiął… 😉

matol1798
    Użytkownik

Pietro napisał:

Racja, koleś trochę przegiął… 😉

Myślisz?

Zdjęcie profilowe NedERq
    NedERq
    Użytkownik

Docieranie to podstawa, chcesz długo pojezdzić, to dobrze dotrzyj.

Kymco Super 9
    Przebieg – 850 km
    Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Nie ma czegoś takiego jak docieranie silnika,to już przeszłość.Jeśli normalnie będziesz eksploatował skuter,wymieniał olej na czas,robił przeglądy to nic się ze skuterem nie będzie złego dziać.Dużo użytkowników tutejszego forum uważa że należy docierać silnik,niby jak ?.Wiadomo nie od dziś że „jak dbasz,tak masz”.Jeśli przez pierwsze 1000 km będzisz „docierać” a potem będziesz kręcił silnik na maksymalnych obrotach to ten silnik i tak długo nie pochodzi.Jak będziesz jeżdzić normalnie,tylko od czasu do czasu otworzysz mu manetkę na full to skuter będzi Ci służyć długo.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie