Czy to wszystko jest potrzebne ?

Witam,
Sezon 2012 właśnie zakończyłem, teraz mam zamiar lekko stuningować mojego chińczyka. Jest to skuter z silnikiem 4T. Mam zamiar włożyć do niego:
-Cylinder, tłok 80/90
-Większą dyszę gaźnika
-Wariator wraz z rolkami
-Sprężyna sprzęgła
-Sprężyna centralna
-Moduł 125
-Świeca 125 irydowa
-Nowy, wzmocniony wał korbowy.
-Nowy pasek
-Korektor momentu obrotowego
-Jak starczy kasy to jeszcze jakiś sportowy wydech.
Czy warto to wymieniać ?
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Wydech w 4t nic nie daje

A cała reszta ? Warto wymienić to wszystko ?

moduł możesz wykreślić, świecę też

Dlaczego ? Słyszałem, że właśnie sporo daje...

Przy takim zestawieniu ile powinien mi polecieć ? Koło 90-100 wyciągnę ?

90 licznikowe tak

Co to znaczy świeca 125 ?

Reebok61 napisał:

Przy takim zestawieniu ile powinien mi polecieć ? Koło 90-100 wyciągnę ?

Rozumiem że to twoje pieniądzie i sam decydujesz jak nimi rosporządzić.Tak szczerze Ci "powiem" nie widzę sensu wydawać pieniędzy aby tuningować chiński skuter,nie tylko chiński.Wydasz kupę kasy a skuter i tak wiele szybciej nie będzie jeżdził.Po drugie silnik będzie miał dużo mniejszą żywotność,będzie więcej spalał paliwa.Nie wydaje mi się abyś chciał jeżdzić swoim skuterem 100 km/h bo i po co ?.100 km/h chińskim skuterem to marzenie,jedyne co zyskasz to lepsze przyspieszenie i więcej miejsca w portfelu ;).Daj sobie chłopie spokój,ciesz z tego co masz,a pieniądzoe wydaj na jakis inny cel.

wiadomo, że ciągle 100km/h bym nie jeździł, ale jak jest dobra trasa to można przycisnąć... Skuter kupiłem używany i V-max mam 60 km/h :/ licznikowe 70... I fatalnie się zbiera. Dlatego chcę powymieniać trochę rzeczy, aby przynajmniej te 75-80 jechał plus jako tako zbierał się z miejsca. Jeżeli chodzi o żywotność to i tak będę nim jeździć do końca przyszłego sezonu i przesiadam się na auto.

Dziadek100
Dlaczego marzenie? 1oo km/h wyciagne z streetrace 70 ccm 2t

DooOminO
Jak myślisz, osiągnę to 90-100 km/h ?

Tak osiągniesz ale przyszykuj sobie trumnę odrazu debilu. Nic w głowie tylko prędkośći. Będzie mały kamyczek albo dziura na drodze lub ktoś Ci wyjedzie i nie żyjesz. Więc gratuluje debilizmu.

Jak masz tak pisać, to nie pisz w ogóle... Po co ? Posty chcesz sobie nabić ?

I po co ten bulwers, kolega godTGF prawdę napisał. Jest takie przysłowie -prawda w oczy kole :)

Nie, nie o to chodzi. Wiadomo,że cały czas nie będę jeździł z taką prędkością... Ale są takie miejsca, momenty, gdzie taka prędkość by się przydała. wiadomo, że w mieście skuterem powyżej 60-70 strach jeździć... ale w trasie można przycisnąć.

Reebok61 napisał:

Jak masz tak pisać, to nie pisz w ogóle... Po co ? Posty chcesz sobie nabić ?

Piszę po to żeby nie pakował się w gówno i dla jego i twojego bezpieczeństwa. Jeżeli masz jakiś problem z moim pisanie to tylko i wyłącznie już jest twój problem. Pozdrawiam

Reebok61 napisał:

Nie, nie o to chodzi. Wiadomo,że cały czas nie będę jeździł z taką prędkością... Ale są takie miejsca, momenty, gdzie taka prędkość by się przydała. wiadomo, że w mieście skuterem powyżej 60-70 strach jeździć... ale w trasie można przycisnąć.

" . ale w trasie można przycisnąć." + Zabić się

tak, na pierwszym lepszym odcinku trasy się zabije... Bujna wyobraźnia.

Reebok61 napisał:

tak, na pierwszym lepszym odcinku trasy się zabije... Bujna wyobraźnia.

Nigdy nic nie wiadomo ;/