Czy spuszczać paliwo na zime ?

Siema,słyszałem że nie powinno być paliwa w gaźniku podczas zimy, ale też że podczas zimy bak powinien być zalany po sam korek żeby rdza nie weszła do środka. Co wy na to ? Moje 1 zimowanie skutera także wole się upewnić. Z góry dzięki za pomoc ;D

jak go będziesz trzymał w garażu , to wystarczy tylko bak do pełna zalać no i raz na jakiś czas warto też akumulator podładować

To chinczyk?

ako mam w domu, a trzymam go w szopie która chroni go tylko przed śniegiem i deszczem nie ma ogrzewnia .To tą wache z gażnika wylać czy jak .?

zostaw to paliwo, nie powinno się nic stać

Nic nie rób poza zalaniem zbiornika do pełna.

A co ma sie stać ? Wybuchnie ? Przeżre zbiornik ? Nie ! Więc zalej do pełna i zosaw w spokoju do wiosny.

DooOminO napisał:

To chinczyk?

Po co lać paliwo do pełna? Zbiornik jest aluminiowy przynajmniej u mnie. Raz już zimowałem skuter i miałem 14 paliwa i jakoś nic się nie stało. ,....

Jak masz aluminiowy to tak. Ale jak ktoś ma stalowy to warto zalać do pełna by nie rdzewiał.

jezeli ma chinczyka to bak jest plastikowy.

DooOminO napisał:

jezeli ma chinczyka to bak jest plastikowy.

widziałeś w ogóle chińczyka na oczy? :D bo ja tak i nigdy nie widziałem w żadnym modelu plastikowego baku ;) no chyba że chodziło ci o jakąś yamaszkę lub peugeota produkowanego w chinach... to rozumiem

Lukario napisał:

DooOminO napisał:
jezeli ma chinczyka to bak jest plastikowy.

widziałeś w ogóle chińczyka na oczy? :D bo ja tak i nigdy nie widziałem w żadnym modelu plastikowego baku ;) no chyba że chodziło ci o jakąś yamaszkę lub peugeota produkowanego w chinach... to rozumiem

tak widzialem -.- Kolega nie raz cos naprawiam .

^ sam jestes plastikowy. Przestancie najezdzac na chinskie wynalazki , jestes naprawde niezlym kretynem skoro tak piszesz. Anty reklama , czemu chinskie to gorsze? Niektore chinskie skutery naprawde sa lepsze jakosciowo od tych waszych uzywanych yamaszek z '90 roku , wiec naprawde zamknij paszcze i wracaj do piaskownicy.

tak to chinol zipp vapor, ale zapewniam cie ze nie mam plastikowego baku ;DD

Radula napisał:

^ sam jestes plastikowy. Przestancie najezdzac na chinskie wynalazki , jestes naprawde niezlym kretynem skoro tak piszesz. Anty reklama , czemu chinskie to gorsze? Niektore chinskie skutery naprawde sa lepsze jakosciowo od tych waszych uzywanych yamaszek z '90 roku , wiec naprawde zamknij paszcze i wracaj do piaskownicy.

cymbale, hurricane ma plastikowy bak i wiele innych chinskich skuterow.

Mój nie ma. A rdzę wywołała obecność wody w paliwie, a nie stanie z pustym bakiem.

Acha, a spuściłbym paliwo i przelał do samochodu ze złości gdyby mi skuter nie zapalił ale dziś uruchomił się ładnie - sprawdzałem.

Podsumowując nie zlewać wachy.

Na pewno torosik nie ma plastikowych baków bo, żem odkręcał do ramy to chyba wiem

mało które skutery mają plastikowe zbiorniki. Z chińczyków tylko kilka wyjątków jest. Na pewno też Kymco Super 9 ma plastikowy bak.